REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Zimowa aktualizacja Xbox One już dostępna - lista najważniejszych zmian i udogodnień

Wygodniejszy dostęp do danych związanych z grami i tryb nie przeszkadzać to tylko niektóre z wprowadzonych zmian do Windows 10 dla Xbox One. Aktualizacja jest już dostępna.

Xbox One nowości grudzień
REKLAMA
336 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Konsole Xbox One dość niespodziewanie zaczęły meldować o dostępnej dla nich aktualizacji systemowej. Niespodziewanie, bowiem spodziewaliśmy się aktualizacji w tym samym terminie, co wersji dla PC i tabletów. Numer wersji systemu – 1802 – różni się również od planowanej na wiosnę aktualizacji 1804. To oznacza, że Windows 10 dla Xbox One ma na chwilę obecną odmienny cykl wydawniczy od pozostałych edycji.

To jednak jest ciekawe dla obserwatorów Microsoftu i tylko dla nich. Graczy interesuje co nowego w zimowej aktualizacji na konsole Xbox One. A tych zmian jest relatywnie niewiele, choć większość z nich to miłe dodatki, zwiększające wygodę korzystania z konsoli.

Aktualizacja Xbox One w lutym 2018 r. – co nowego?

Centra gier w przewodniku.

Xbox One aktualizacja luty 2018 class="wp-image-676342"

Teraz informacje z centrum gier są dostępne bezpośrednio w przewodniku (boczne menu wywoływane przyciskiem Xbox na padzie). Nie musimy już przełączać się między grami i aplikacjami, aby sprawdzać rzeczy, takie jak nadchodzące osiągnięcia, wpisy modułu Poszukiwanie grupy czy lista znajomych grających aktualnie we wskazaną grę.

Tryb nie przeszkadzać.

Xbox One aktualizacja luty 2018 class="wp-image-676354"

Potrzebujemy trochę czasu dla siebie? Wystarczy ustawić status Nie przeszkadzać, w którym powiadomienia będą ukrywane, a znajomi będą informowani, że na razie nie mamy czasu na interakcję z nimi.

Planowanie zdobywania kolejnych Osiągnięć.

Xbox One aktualizacja luty 2018 class="wp-image-676360"

Funkcja Następne osiągnięcia w przewodniku umożliwia skoncentrowanie się na odblokowaniu konkretnych Osiągnięć. Możemy sortować je według następujących wartości: Bliskie, Popularne, Rzadkie, Najczęstsze rzadkie i Najwyższy wynik gracza.

Więcej opcji braku aktywności.

Xbox One aktualizacja luty 2018 class="wp-image-676363"

Poprzednio można było ustawić konsolę Xbox tak, aby wyłączała się po godzinie lub sześciu godzinach braku aktywności. Teraz możemy wybrać także opcję dwóch, trzech, czterech i pięciu godzin braku aktywności.

Aktualizacja zajmuje 0,5 GB i jest obowiązkowa. Po jej zastosowaniu będzie wymagane ponowne uruchomienie konsoli, pamiętajcie więc, by upewnić się, że zapisaliście stan zminimalizowanej gry przed jej zastosowaniem.

Xbox One powinien otrzymać również kolejną aktualizację, razem z PC i tabletami. Te funkcje są już w zaawansowanych beta-testach.

Dynamiczne motywy interfejsu

Xbox One już niedługo będzie mógł dynamicznie zmieniać motyw interfejsu z jasnego na ciemny (i odwrotnie) w zależności od pory dnia. Do tej pory mogliśmy ustawiać to tylko ręcznie.

Propozycje Xbox Game Pass w przewodniku.

Pojawi się nowa opcja, która umożliwi nam wylosowanie jakiejś gry z Xbox Game Pass, jeżeli na serio nie mamy pomysłu w co jeszcze możemy zagrać.

Xbox Game Pass w sekcji Gry i aplikacje.

Aktualnie, by móc przeglądać dostępne dla nas gry w ramach Xbox Game Pass, musimy się udać do dedykowanej mu sekcji w Microsoft Store. Już niedługo wszystkie gry, jakie nam przysługują z tytułu subskrybcji tej usługi, pojawią się w logicznym miejscu, obok listy gier przez nas kupionych.

REKLAMA

Widoczny w przewodniku pasek postępu pobierania treści.

Nie trzeba będzie już uruchamiać okna Gier i aplikacji, by zobaczyć ile jeszcze zostało gry lub innej treści do pobrania. Informacja ta pojawi się bezpośrednio w menu przewodnika.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA