REKLAMA

Komputer z Windows 10 przyspieszy na żądanie dzięki trybowi Ultimate Performance

Użytkownicy systemu Windows 10 Pro dla stacji roboczych będą mogli aktywować tryb ostatecznej wydajności. To nie koniec nowości w programie Windows Insider.

15.02.2018 09.30
Windows jako usługa? To nie działa / Windows 10 Pro
REKLAMA
REKLAMA

Program betatestów Windows Insider jest kopalnią informacji na temat zmian w systemie operacyjnym Microsoftu. W nowej wersji pojawił się tryb Ultimate Performance, który pozwoli wycisnąć z podzespołów komputera ostatnie soki. Nowy tryb działania Windows 10 przeznaczony jest dla użytkowników, u których ustawienie Wysoka wydajność było niewystarczające.

Tryb Ultimate Performance jak na razie pojawi się tylko w Windows 10 Pro dla stacji roboczych.

Po aktywacji nowego trybu system wyłączy funkcje oszczędzania energii na rzecz eliminacji opóźnień i uzyskania jeszcze szybszego przetwarzania danych. Użytkownicy będą mogli aktywować tryb Ultimate Performance samodzielnie, a w dodatku producenci komputerów dostaną możliwość włączenia go domyślnie.

W pierwszej kolejności z nowości skorzystają użytkownicy wykorzystujący system Microsoftu na stacjach roboczych. Niewykluczone jednak, że w przyszłości podobne ustawienie będą mogli wykorzystać użytkownicy laptopów i tabletów z Windows 10 Pro.

Microsoft przygotował tym razem dwie nowe wersje systemu w ramach Windows Insider. Do tej pory pojawiły się cztery duże aktualizacje Windows 10 o nazwach November Update, Anniversary Update, Creators Update i Fall Creators Update. Pierwsza z nowych wersji jest częścią linii następnej większej aktualizacji o nazwie kodowej RS4, której stabilne wydanie powinno pojawić się niebawem.

Tryb Ultimate Performance jest częścią Windows 10 build 17101. Oprócz tego Microsoft odświeża wygląd emotikon i wprowadza ich wyszukiwarkę działającą w nowych językach. Użytkownicy będą mogli też zdecydować, które aplikacje UWP będą miały dostęp do pełnego systemu plików.

Druga aktualizacja jest częścią linii RS5, czyli aktualizacji zaplanowanej na koniec bieżącego roku.

Windows 10 build 17604 przeznaczony jest dla członków programu Windows Insider, którzy zdecydowali się na tryb Skip Ahead i testowanie kolejnej z dwóch rozwijanych jednocześnie aktualizacji. To wydanie wprowadza przede wszystkim poprawki.

Microsoft ostrzega jednak, że nowa wersja systemu w ramach Skip Ahead może powodować problemy ze stabilnością działania i ma 10 znanych już błędów. Twórcy rekomendują nieinstalowanie tej wersji na głównym komputerze do pracy.

Oprócz tego uruchomiony został właśnie program Windows App Preview.

REKLAMA

Wszyscy testerzy zapisani do Windows Insider, niezależnie od wybranej przez siebie wersji, będą mogli testować najnowsze wersje poszczególnych aplikacji systemowych. W pierwszej kolejności możliwe jest sprawdzenie następujących programów:

  • Feedback Hub;
  • Microsoft Photos;
  • Microsoft Sticky Notes;
  • Microsoft Tips;
  • Paint 3D;
  • Windows Alarms & Clock;
  • Windows Calculator;
  • Windows Camera;
  • Windows Mixed Reality Viewer;
  • Windows Voice Recorder.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA