REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

39 minut i gotowe, już po praniu. Tak szybkiej pralki jak Samsung QuickDrive jeszcze nie było

Nowa linia pralek Samsunga wyróżnia się w zasadzie tylko jedną cechą, choć zasadniczą. Urządzenia QuickDrive to, jak zapewnia producent, ogromna oszczędność czasu dzięki znacząco zredukowanemu czasowi prania.

06.02.2018
9:44
Samsung QuickDrive
REKLAMA
REKLAMA

Czy da się coś wymyślić nowego w kwestii pralek? No pewnie, że można. Wystarczy użyć wyobraźni. Nietrudno sobie wyobrazić inteligentną pralkę, która zużywa minimalną ilość wody i środków czyszczących, która sama wykrywa rodzaj prania i dostosowuje do niego program i która pierze i suszy w kilka minut. Czy pralki Samsung QuickDrive takie są? Niestety, nie. Ale to kolejny krok w kierunku tej cudownej przyszłości.

Samsung QuickDrive class="wp-image-674260"

Samsung zapewnił nas podczas premiery produktowej w Rzymie, że nowa linia pralek QuickDrive pozwala prać o 50 proc. szybciej niż inne urządzenia. Skąd taka wartość? Jak informuje producent, testy przeprowadzono na modelach Samsung WW8800M oraz WW8500K z linii QuickDrive. Oszczędność 50 proc. czasu uzyskano w przypadku cykli prania bawełny Cotton (40°C, połowa wsadu) oraz eCotton przy wydajności prania w granicach ± 2 proc. Dodatkowo, uzyskano 20-procentową oszczędność energii w przypadku cykli Cotton (40°C, połowa wsadu) i Super Speed (40°C, wsad 5 kg) na podstawie danych Intertek.

Co ważne, Samsung QuickDrive ma zapewnić oszczędność czasu i energii bez strat w skuteczności prania czy negatywnego wpływu na delikatne materiały.

Nowe pralki Samsunga zawierają bęben o specjalnej konstrukcji, który składa się z dużego bębna głównego oraz umieszczonej z tyłu obracającej się niezależnie płyty. W odróżnieniu od konwencjonalnych pralek, które podczas prania wielokrotnie przesuwają wsad tylko w górę i w dół, w bębnie pralki QuickDrive ubrania przenoszone są z góry na dół, a płyta z tyłu wprowadza je w ruch do tyłu i do przodu.

Samsung QuickDrive class="wp-image-674263"

Ta dynamika działająca w dwóch różnych płaszczyznach ma skutkować szybkim i dokładnym cyklem prania. Dzięki dwóm drogom, przez które transportowana jest woda – szufladzie na detergent i dodatkowej dyszy umieszczonej w górnej części kołnierza – możliwe jest szybsze usuwanie resztek proszku lub płynu do prania.

39 minut i gotowe, już po praniu.

Pralka marki Samsung wyposażona jest w silnik Digital Inverter, który cechować się ma cichą pracą. Samsung jest na tyle pewny trwałości i niezawodności swojego rozwiązania, że zaoferuje klientom aż 10 lat gwarancji. Nie zapominajmy też, że w pralkach QuickDrive zawarte są również rozwiązania z poprzednich modeli firmy.

Samsung QuickDrive class="wp-image-674266"

Należy do nich takie rozwiązanie, jak EcoBubble, które tworzy aktywną pianę, powstałą w wyniku łączenia się powietrza, wody i detergentu. Jak twierdzi Samsung, owa piana szybciej wnika w ubrania i skuteczniej usuwa brud nawet w niskiej temperaturze. Fajnym i praktycznym dodatkiem są dodatkowe drzwi AddWash umożliwiające dodanie ubrań już po rozpoczęciu cyklu prania.

Samsung QuickDrive to pralka przyjazna nieogarniętym gospodarzom domowym.

A to dzięki Asystentowi Prania, którego zadaniem jest ułatwienie obsługi pralki, w tym wyświetlanie kluczowych informacji o czasie prania oraz jego skuteczności, a także pomoc w dobraniu odpowiedniego trybu w zależności od rodzaju tkanin, ich koloru i poziomu zabrudzenia.

Stan pracy urządzenia można kontrolować także za pomocą aplikacji mobilnej Smart Control. Nawet gdy jesteśmy poza domem, możemy włączyć lub zatrzymać cykl, a także otrzymywać powiadomienia o tym, w jakiej fazie jest pranie i ile czasu zostało do jego zakończenia.

Samsung QuickDrive class="wp-image-674269"
REKLAMA

QuickDrive wyposażona została także w program Pranie optymalne, który ocenia wagę wsadu, stopień zabrudzenia tkanin oraz ilość wody potrzebnej do ich wyprania, by za pomocą autodozownika, dobrać odpowiednią ilość detergentu do konkretnego prania.

Pralki Samsung QuickDrive pojawią się w Polsce jeszcze w tym miesiącu. Ich ceny będą oscylować w granicach od 3 tys. zł do 6 tys. zł, w zależności od konkretnej odmiany urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA