Nowa oferta Plusa i Cyfrowego Polsatu to również lepszy Internet Domowy LTE

Lokowanie produktu

Ofensywa sieci Plus i Cyfrowego Polsatu trwa w najlepsze. Śladem nowych abonamentów dla klientów sieci komórkowej, operator wprowadza też nową ofertę dla internautów. Zestaw Internetu Domowego 300 ma sprawdzić się w miejscach, w których do tej pory dostęp do sieci był ograniczony.

22.02.2018 11.00
plus Zestaw Internetu Domowego 300

Zestaw Internetu Domowego 300 to nowa generacja rozwiązania oferowanego od 2014 przez Grupę Cyfrowy Polsat. Jego najnowsza odsłona charakteryzować ma się większą szybkością i stabilnością internetu LTE, dzięki wykorzystaniu technologii LTE-Advanced. Co kryje się pod tą nazwą?

Zestaw Internetu Domowego 300 - szybciej, stabilniej i wygodniej

Zestaw obsługuje więcej częstotliwości niż jego poprzednia wersja: LTE FDD 800, 900, 1800, 2600 oraz LTE TDD 2600 MHz. Umieszczenie modemu na dachu budynku lub na balkonie  pozwala zwiększyć siłę odbieranego sygnału i tym samym znacznie poprawić zasięg działania usługi.

Dzieki temu korzystanie z Internetu  może być o wiele przyjemniejsze - strony ładują się szybko i nie zacinają się, filmy i seriale można oglądać bez buforowania, a rozmowy na Skype można prowadzić bez żadnych zakłóceń. Różnica w jakości połączenia jest szczególnie widoczna, gdy najbliższa stacja nadawcza jest daleko od naszego miejsca zamieszkania.

Większa szybkość i lepszy zasięg

Zasięg w przypadku internetu mobilnego jest kwestią kluczową - operatorzy bardzo często zapominają o tym w swoich ofertach reklamowych. Jak to wygląda w przypadku Plusa? Według badań przeprowadzonych na początku br. przez RFBenchmark sieć Plus zajęła pierwsze miejsce, jeśli chodzi o średnią szybkość wysyłania danych (10,95 Mb/s) i drugie miejsce, jeśli chodzi średnią prędkość ich pobierania- 21,56 Mb/s.

Trzeci pomiar dotyczący wartości ping, oznacza średnie opóźnienie i wynosił w Plusie 50,66 ms. Wartość ta jest jak najbardziej akceptowalna. Minimalne opóźnienia od czasu do czasu mogą pojawiać się w bardziej dynamicznych, e-sportowych grach, ale nie jest to jakiś duży problem.

Plus i Cyfrowy Polsat sprawę zasięgu traktują bardzo poważnie. Zestaw Internetu Domowego 300 sprawdza się idealnie w miejscach nietypowych, ze słabszą dostępnością i siłą sygnału internetowego, W skład Zestaw Internetu Domowego 300 wchodzi modem zewnętrzny ODU-300 oraz router domowy IDU-300.

Urządzenie ODU-300 zostało zaprojektowane z myślą o instalacji zewnętrznej, dzięki której takie kwestie, jak tłumienie (lub całkowite blokowanie) sygnału przez ściany i inne elementy konstrukcyjne naszych domów przestają być problemem. Dzięki temu można znacznie poprawić zasięg działania usługi. Modem ODU-300 można zintegrować również z istniejącą instalacją antenową telewizji satelitarnej lub naziemnej - cenna informacja, jeśli chcemy ograniczyć liczbę doprowadzonych do naszego domu kabli. ODU-300 jest modemem LTE kategorii 6 i pozwala na obsługę agregacji pasm, umożliwiając korzystanie z nowszej, szybszej i bardziej efektywnej technologii LTE-Advanced o maksymalnej szybkości technologicznej do 300 Mb/s;

W praktyce wygląda to tak, że ODU-300 montujemy gdzieś na zewnątrz (im wyżej tym lepiej) i przesyłany z niego sygnał doprowadzamy poprzez kabel koncentryczny do domowego routera Wi-Fi IDU-300. Z routerem łączymy się już bezprzewodowo (bądź kablem - jak kto woli).

Sam montaż nie jest zbyt skomplikowany i jak najbardziej można wykonać go we własnym zakresie. Lub też skorzystać z usługi montażu przez specjalistów.

Przetestuj przed podjęciem decyzji

Zestaw Internetu Domowego 300 oferowany jest z 2-letnią umową, której miesięczny koszt to 60 zł. Z czego 40 zł to cena abonamentu, a 20 zł stanowi rata za sprzęt (na 3 lata) w Plusie lub miesięczna opłata za udostępnienie Zestawu w Cyfrowym Polsacie. Cenę za abonament da się obniżyć, jeśli ktoś jest już klientem domowego programu oszczędnościowego smartDOM. Program ten polega na łączeniu takich usług, jak dostawy prądu, gazu, czy telewizji satelitarnej. Nawet jeśli nie rozglądacie się za mobilnym dostępem do sieci, warto zainteresować się smartDOMem. Tego typu dobieranie usług pozwoli nam zaoszczędzić więcej, niż 1000 zł. Całkiem nieźle.

Wracając do Zestawu Internetu Domowego 300, to każdy użytkownik może przetestować zestaw przez 2 miesiące, po podpisaniu dwuletniej umowy. Kosztuje to 9 zł, czyli tyle, co nic i jeśli w trakcie testów rozmyślicie się i zmienicie zdanie, bez żadnych konsekwencji możecie zrezygnować z Zestawu Internetu Domowego 300. Proste, szybkie i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba kupować kota w worku. Czego chcieć więcej?

Lokowanie produktu
Najnowsze