REKLAMA

Oto Nokia 7+. Kusi czystym Androidem i ekranem jak we flagowcach

Nokia 7+ będzie pierwszym smartfonem z serii Android One z ekranem o proporcjach 18:9. Do sieci trafił pierwszy render telefonu, który ma zadebiutować na targach MWC 2018.

15.02.2018 10.22
nokia 7+ android one 18 9 ekran hmd
REKLAMA
REKLAMA

W zeszłym roku obrodziło w smartfony z wydłużonymi ekranami. Przez lata producenci stosowali panele 16:9, ale coraz częściej w telefonach z wyższej półki spotyka się wyświetlacze o proporcjach zbliżonych do 2:1. Ten trend podchwycili zresztą już producenci urządzeń ze średniej półki cenowej.

Nokia 7+ z ekranem 18:9 na pierwszej grafice.

Do sieci trafił właśnie render telefonu Nokia 7+. Ten smartfon najpewniej będzie niespodzianką firmy HMD przygotowaną na tegoroczne targi Mobile World Congress w Barcelonie, o której wcześniej w tym roku mówił Juho Sarvikas. To zarazem pierwszy smartfon z rodziny Android One, w którym pojawi się wydłużony ekran.

Grafikę przedstawiającą smartfon Nokia 7+ udostępnił Evan Blass na swoim koncie @evleaks w serwisie Twitter, gdzie regularnie publikowane są przecieki dotyczące nadchodzących smartfonów. W lwiej części przypadków informacje od Blassa znajdują później potwierdzenie w rzeczywistości.

Nokia 7+ ma czarny front, biały tył i pomarańczową ramkę. W tym samym kolorze co ramka, wykończono przyciski boczne oraz obramowanie aparatu i czytnika linii papilarnych. Na obudowie urządzenia znalazła się adnotacja, że urządzenie wydane zostanie w ramach programu Android One.

Spodziewana specyfikacja telefonu Nokia 7+.

REKLAMA

Telefon nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, ale w sieci krąży już spodziewana specyfikacja. Nokia 7+ ma zostać wyposażona w ekran o rozdzielczości 2160 na 1080 pikseli. Panel ma proporcje 18:9 oraz zaokrąglone rogi. Specyfikację ma dopełniać procesor Snapdragon 660, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

W urządzeniu ma pojawić się zestaw dwóch aparatów sygnowanych logo Zeissa, wykonujących fotografie w rozdzielczości 12 Mpix oraz 13 Mpix. Jeden z nich ma oferować dwukrotny zoom. Aparat do seflie ma wykonywać fotografie 16 Mpix. W obudowie nie zabraknie też portu USB-C oraz slotu na kartę microSD.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA