REKLAMA

W laptopach Lenovo wykryto wadę konstrukcyjną. 78 tys. komputerów wymaga serwisu

Wada dotyczy modeli ThinkPad X1 Carbon. Okazało się, że z powodu błędu produkcyjnego, układ chłodzenia w tych laptopach nie radzi sobie tak, jak powinien. Producent nie zamiata sprawy pod dywan.

08.02.2018 19.43
W laptopach Lenovo wykryto wadę konstrukcyjną.
REKLAMA
REKLAMA

Co więcej - Lenovo postanowiło zareagować po otrzymaniu trzech reklamacji od swoich klientów. Trzech. Nie trzydziestu, trzystu, czy trzech tysięcy. Konkurencja powinna sobie to zapamiętać.

Które laptopy Lenovo ThinkPad X1 Carbon wymagają odesłania do serwisu?

Konkretne modele to: 20HQ, 20HR, 20K3 i 20K4 z partii wyprodukowanych między grudniem 2016 r. i październikiem 2017 r. Jeśli posiadacie takiego laptopa, Lenovo radzi, żeby przestać z niego korzystać i skontaktować się z oficjalnym serwisem. Sytuacja jest dość świeża - akcja zwrotów została uruchomiona jak na razie dla użytkowników w Stanach.

Jeden z naszych czytelników, który posiada komputer z wadliwej partii próbował dodzwonić się na polską infolinię. Niestety po 18:00 nikt nie odbiera tam telefonów. Polski oddział Lenovo zapewne zareaguje na całą sytuację dopiero jutro.

REKLAMA

Sama naprawa podobno nie jest zbyt skomplikowana

Lenovo twierdzi, że cały problem polega na jednej luźnej śrubce, którą trzeba po prostu usunąć (albo dokręcić - tak przynajmniej podpowiada logika). Naprawa tej usterki będzie oczywiście darmowa i wykona ją każdy oficjalny serwis Lenovo. Osobiście nie wydaje mi się, żeby polscy użytkownicy tych modeli mieli się czym martwić. Jutro prawdopodobnie dowiemy się, co trzeba zrobić, żeby serwis zajął się waszym laptopem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA