REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Aktualizacja Kindle'a wprowadza nowość, z której ucieszyłem się jak dziecko

Myśląc o aktualizacjach oprogramowania naszych gadżetów oczekujemy często dużych zmian i wielu dodatkowych funkcji. Dziś rano zaktualizowałem swojego Kindle'a i ucieszyłem się jak dziecko z drobnostki, której niektórzy być może nawet nie zauważą.

06.02.2018
10:42
Aktualizacja Kindle'a wprowadza drobną, ale bardzo istotną nowość
REKLAMA
REKLAMA

Zacząć muszę od bardzo ważnego zastrzeżenia. Nie potrafiłbym pożegnać się z czterema urządzeniami: laptopem, smartfonem, iPadem (celowo nie piszę tabletem) i czytnikiem Kindle. Gdybym jednak musiał tę listę skrócić tylko do jednego gadżetu - zdecydowanie wybrałbym Kindle'a.

Dlaczego? Czytam kilkadziesiąt książek rocznie i jest to najbardziej kochana przeze mnie forma spędzania wolnego czasu. Gdy mam do wyboru serial i książkę, w dziewięciu przypadkach na dziesięć zdecyduje się na to drugie. Kindle to moja brama do wiedzy i rozrywki. Nie oczekuję od niego nowych funkcji. Nie pędzę też sprawdzać czy pojawiły się aktualizacje oprogramowania. Mało jest gadżetów tak doskonale spełniających zadania, do których zostały stworzone. Czytnik Amazonu służy do czytania, a korzystając z niego nie jesteśmy rozpraszani miliardem niepotrzebnych dodatków.

Dziś rano uczyniłem pewien wyjątek od reguły. Nie mogąc doczekać się aktualizacji OTA, pobiegłem po kabelek, pobrałem najnowszą wersję oprogramowania i zgodnie z instrukcją na stronie Amazonu, wymusiłem jej instalację.

Co przynosi aktualizacja 5.9.4 dla czytników Kindle?

Spadną na mnie gromy, że zdecydowałem się napisać o takiej drobnostce, trudno. Oprogramowanie oznaczone jako 5.9.4 wprowadza dwie nowości: zegarek widoczny podczas czytania oraz rozszerzenie wyszukiwania o notatki i podkreślenia. Mnie szczególnie zachwyciła pierwsza nowość.

Wiem, jak to zabrzmi, ale podczas czytania, co prawda nie chcę się rozpraszać, ale lubię też mieć kontrolę nad spędzonym na lekturze czasem. Amazon wreszcie zdecydował się na przeniesienie do czytnika funkcji zegarka, która była dostępna od jakiegoś czasu w aplikacjach mobilnych Kindle.

Kindle class="wp-image-674374"

Druga nowość również jest przydatna. Praktycznie w każdej czytanej przeze mnie książce dokonuję mnóstwa podkreśleń. Zaznaczam ważne fragmenty i ciekawe cytaty. Zdarza mi się później przeszukiwać te zasoby i możliwość filtrowania wyszukiwania do notatek i podkreśleń będzie ułatwiać sprawę. Od teraz w wynikach wyszukiwania znajdziemy trzy zakładki: wszystko, notatki i podkreślenia oraz książki.

REKLAMA
Kindle class="wp-image-674377"

Na liście zmian w wersji 5.9.4 znalazły się tylko te dwie funkcje. Aktualizacja udostępniania jest zdalnie. Jeżeli z podobnych powodów do moich, nie możecie się doczekać, powinniście pobrać odpowiedni plik na wasz komputer ze strony Amazonu, uprzednio wybierając urządzenie. Po skopiowaniu pliku na czytnik wystarczy nacisnąć trzy kropki w prawym rogu ekranu i wybrać opcję Update Your Kindle. Po kilku minutach będziecie cieszyć się nową wersją oprogramowania. Wersję 5.9.4 można pobrać dla czytników Kindle 7, 8, Paperwhite 2 i 3, Oasis 1 i 2 oraz Voyage.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA