REKLAMA

IEM to nie tylko e-sport. Strefa Expo pozwoli ci przenieść się w czasie

Trwa ESL One w Katowicach. Podczas e-sportowej imprezy odbywają się turnieje w Dota 2, CS:GO i rozgrywki PUBG. Oprócz tego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przygotowana została strefa IEM Expo, gdzie goście wydarzenia mogą odwiedzić specjalnie przygotowane stoiska, zagrać w różne gry czy sprawdzić, jak działa VR.

24.02.2018 15.07
iem 2018
REKLAMA
REKLAMA

Jedną ze stref obecnych na IEM Expo jest ta przygotowana przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki (MHKI).

Na dzisiejszej imprezie fani gamingu i e-sportu mogą dzięki MHKI trochę cofnąć się w czasie oraz zagrać w stare gry.

retro gry class="wp-image-686176"

Na stoisku obecnych jest kilka komputerów połączonych w sieć, na których chętni mogą zagrać w Quake III: Arena. Oprócz tego mamy ekspozycję stworzoną z monitorów, a tuż obok znajdują się gry dla tych, którzy chcą na chwilę oderwać się od cyfrowych rozgrywek. Można zagrać mecz w piłkarzyki oraz cymbergaja.

Poza strefą w obrębie IEM Expo, która mieści się w MCK-u, w Spodku znajduje się kolejne stoisko MHKI.

esl one katowice class="wp-image-686179"

Na maszynach dostępne są takie tytuły jak np. Mario czy Mortal Kombat. Do urządzeń podłączone są pady. Oprócz tego przygotowana została specjalna platforma, dzięki której zagramy w grę zręcznościwą promującą Miasto Katowice. Zabawa wymaga współpracy dwóch osób - jeden z graczy musi przyciskać duży guzik, a drugi sterować joystickiem.

iem expo class="wp-image-686188"

Strefa stworzona w ramach IEM Expo to tylko część eksponatów i urządzeń, które ma w swoich zasobach MHKI.

REKLAMA

Samo muzeum mieści się w Katowicach i można je zwiedzić pod opieką przewodnika. Goście mogą obejrzeć ponad 3,5 tys. eksponatów ze świata techniki. MHKI gromadzi różne przedmioty, także takie, które przekazują mu prywatne osoby. Muzeum stara się stworzyć każdemu podarowanemu sprzętowi swój własny kąt, tak aby mogły go zobaczyć zwiedzający z całego świata.

esl one class="wp-image-686191"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA