REKLAMA

Mamy potwierdzenie. Google Assistant jeszcze w tym roku będzie dostępny niemal na całym świecie

Tydzień temu informowaliśmy was o potencjalnej rychłej dostępności Google Assistant na polskim rynku. Dziś Google oficjalnie potwierdza, że jego asystent jeszcze w tym roku trafi do większości użytkowników na świecie.

23.02.2018 17.46
najlepsze-komunikatory-internetowe.jpg
REKLAMA
REKLAMA

Google Assistant to jedna z najważniejszych usług na rynkach… na których jest obsługiwany. Doskonale rozumie mowę naturalną, znacząco ułatwiając interakcję z naszymi urządzeniami. Co więcej, jest już dostępny w zasadzie na każdym rodzaju urządzeń: od tabletów, telefonów i pecetów aż po głośniki, samochody, lodówki czy telewizory. To cyfrowy asystent, który zawsze jest przy nas i który cały czas czeka na nasze rozkazy.

Problem w tym, że Google Assistant do tej pory był dostępny w nielicznych krajach. Niedawno donosiliśmy o prawdopodobnym rozszerzeniu jego dostępności na inne kraje. Dziś rozszerzenie dostępności zapowiedział również oficjalnie Google. Co prawda nie wymienia listy krajów (a więc i Polski), do których trafi asystent, ale zapewnia, że będzie dostępny między innymi w 95 proc. zgodnych z usługą telefonów. Możemy chyba bezpiecznie założyć, że do tej grupy zaliczają się również urządzenia ustawione na język i region polski.

Google Assistant w Polsce? To już niemal pewne.

Na chwilę obecną Google Assistant jest dostępny w krajach, w których głównym językiem jest angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, hiszpański i brazylijska odmiana portugalskiego. Do końca roku ma zyskać obsługę kolejnych 30 języków.

Google nie wymienia polskiego, ale też nie publikuje listy tych języków. Za przykładowe podaje duński, holenderski, hindi, indonezyjski, norweski, szwedzki i tajski. Jakby tego było mało, Assistant stanie się wielojęzyczny. Jeżeli więc z naszego urządzenia korzystają osoby mówiące różnymi językami, asystent Google’a zrozumie każdą z nich bez zmiany konfiguracji.

Łatwiejsza integracja Google Assistant ze sprzętem i usługami operatorskimi.

REKLAMA

Oprócz tego Google zapowiedział inicjatywę Assistant Mobile OEM, która umożliwi producentom urządzeń z Androidem głębszą integrację asystenta ze specyficznymi dla danego urządzenia funkcjami. Firma jako partnerów tej inicjatywy wymienia LG, Sony i Xiaomi.

Dodatkowo, osobna inicjatywa o nazwie Assistant Carrier ma ułatwić integrację operatorskich usług z usługą Google’a. Dzięki niej Google Asisstant będzie mógł informować użytkownika o konsumpcji aktualnej taryfy, dodawać nowe usługi czy otrzymać wsparcie techniczne. Do inicjatywy dołączyły już sieci Sprint, Koodo, Telus i Vodafone.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA