1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Google wprowadził ukradkiem odchudzoną aplikację Gmaila. Szkoda, że Gmail Go nie jest dostępny dla wszystkich

Google wprowadza Gmail Go, ale tylko dla wybranych

Google wreszcie udostępnił Gmail Go, czyli odchudzoną wersję aplikacji popularnej skrzynki pocztowej. Niestety, najprawdopodobniej z niej nie skorzystasz. 

Gmail Go to kolejna odsłona z serii odchudzonych aplikacji mobilnych. Wcześniej wyszło między innymi YouTube Go czy Google Maps Go. Lekkie zamienniki cieszą nie tylko tych, którzy mają mniej wydajny smartfon.

Gmail Go to pełnowartościowa aplikacja, która różni się przede wszystkim ciężarem.

W Gmail Go znajdują się wszystkie podstawowe funkcje dostępne u jego starszego brata. Możliwość logowania się z wielu kont — jest, segregowania maili społecznościowych i promocyjnych — jest, otrzymywanie powiadomień o nowym mailu — jest, wyświetlanie obrazków — jest. Gmail Go zajmuje 25 MB, pełna wersja zaś 47 MB.

Gmail Go

Gmail Go będzie dostępny tylko dla wybranych.

Google nie ogłosił oficjalnie pojawienia się aplikacji, nie promował jej, nie robił szumu. Wprowadził ją właścicie po cichu. Gmail Go będzie dostępny jedynie dla tych, którzy mają Androida O Go edition. W nim mniejsza skrzynka została zainstalowana "fabrycznie". Jeśli jednak ktoś chce sprawdzić, jak działa nowa aplikacja i ma Androida 8.1, może spróbować ściągnąć i zainstalować korzystając plików .apk, które już pojawiły się w sieci.

Aplikacje z serii Go są przeznaczone dla smartfonów, na których oryginalna aplikacja nie działałaby wystarczająco szybko. Została stworzona głównie z myślą o użytkownikach z krajów rozwijających się. Dostęp do szybkiego internetu nie jest tam tak powszechny, a najpopularniejsze telefony mają słabszą specyfikację. To zarazem ogromne rynki, które w dodatku bardzo szybko się powiększają.