REKLAMA

Aplikacja 2nr powstała z myślą o tych, którzy nie chcą ujawniać swojego numeru telefonu

16.02.2018 09.52
Aplikacja 2nr powstała z myślą o tych, którzy nie chcą ujawniać swojego numeru telefonu
REKLAMA

Nie chcesz udostępniać swojego prywatnego numeru telefonu? Jest na to sposób. Poznańska spółka MobileLabs udostępniła aplikację 2nr, która pozwala skorzystać z dodatkowych numerów telefonu.

REKLAMA

Firma MobileLabs postanowiła ulżyć użytkownikom, którzy chcą zapewnić sobie odrobinę prywatności i nie zamierzają udostępniać używanego na co dzień numeru. W jakich sytuacjach się to przydaje? Na przykład, gdy dajemy ogłoszenie w sieci lub jesteśmy w trakcie remanentu w życiu osobistym.

Jak działa 2nr?

Nie trzeba wypełniać żadnych formularzy. Warunkiem jest jedynie dostęp do internetu i pobranie aplikacji z Google Play. Po zainstalowaniu jej otrzymujemy dostęp do trzech alternatywnych numerów telefonów. Nie podobają się nam? Nie ma sprawy. Wyrzucamy te, które podpowiada Drugi Numer i generujemy kolejne.

Jak już na jakiś się zdecydujemy, to za jego pomocą odbierzemy połączenia przychodzące, przeczytamy SMS-a oraz odsłuchamy nagranie z poczty głosowej. Ale funkcje aplikacji mają być konsekwentnie poszerzane. W pierwszej kolejności o możliwość wykonania połączenia wychodzącego, czy napisanie SMS.

Wybierz dni dla alternatywnego numeru

Oczywiście aplikacja daje nam pełne pole popisu jeżeli chodzi o edycję naszego alternatywnego numeru. Może przybrać jaką chcemy nazwę, czy kolor. 2nr pozwoli również na ustalenie w jakie konkretne dni tygodni nasz numer-cień ma się uaktywnić.

Trzeba pamiętać, że po wygenerowaniu i wybraniu danej podpowiedzi aplikacji Drugi Numer ów alternatywny ciąg cyfr będzie aktywny dla nas przez 7 dni. Przedłużamy okres korzystania z niego wysyłając z aplikacji SMS-a.

Wszystko zgodnie z prawem

Drugi Numer stworzono głównie z mylą o ochronie prywatności w różnych sytuacjach, kiedy nie chcemy od razu udostępniać osobom trzecim swojego prywatnego numeru telefonów.

Ale nie tylko. Aplikacja 2nr może okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem także dla tych, dla których korzystanie na co dzień z dwóch numerów telefonów to chleb powszedni.

Wszystko zgodnie z obowiązującym prawem. Usługa nie jest z definicji usługą w pełni telekomunikacyjną, a identyfikatorem użytkownika jest adres IP, tak jak w przypadku wszystkich usług internetowych.

Zaoszczędzisz na połączeniach zagranicznych

Coś jeszcze?

Z pierwszych komentarzy można przypuszczać, że aplikacja będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem. Być może warto się spieszyć, bo nie jest powiedziane, że jej twórcy z jednej strony proponując rozszerzenie funkcjonalności zdecydują się na jakieś opłaty. Nawet znikome, ale jednak.

REKLAMA

ZapiszZapisz

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA