REKLAMA

Ruszył projekt Check-Point i Spider's Web dla cosplayerów. Będziemy pomagać młodym artystom

Od początku nowego roku Check-Point i Spider's Web realizują pierwszy w Polsce projekt dla cosplayerów.

07.02.2018 20.24
Cosplay
REKLAMA
REKLAMA
 class="wp-image-675892"

Cosplayerzy to zazwyczaj młodzi artyści, którzy tworzą własnoręcznie stroje, przebierają się i charakteryzują, by jak najlepiej odwzorować postacie z gier, filmów lub komiksów. Nurt ten został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie bije rekordy popularności również w innych krajach, szczególnie w Japonii. W Polsce temat ten jest nadal dość świeży, lecz z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Widać to podczas różnych imprez, choćby konwentów.

Cosplay: Shinryu Cosplay |  Zdjęcie: Focus Felis

Projekt Check-Point i Spider's Web powstał z myślą o wsparciu młodych artystów. Chcemy wykorzystać zasięg naszego medium, by pomóc cosplayerom w rozwoju ich twórczości. Już w pierwszym tygodniu otrzymaliśmy ponad 60 zgłoszeń z całej Polski. Pisały do nas osoby doświadczone, które od kilku lat tworzą własne kreacje i występują na największych imprezach w Polsce, jak i początkujący, dopiero zaczynający swoją przygodę z cosplayem.

 class="wp-image-675895"

Cosplay: Stefanka | Zdjęcie: 500px: akrzykalski

Wybraliśmy 11 najlepiej zapowiadających się artystów, a do końca miesiąca ta liczba ma zwiększyć się do 20 osób. Chcemy, by wspierani przez nas cosplayerzy pojawili się na takich tegorocznych imprezach jak: Intel Extreme Masters w Katowicach, Poznań Game Arena oraz Warsaw Game Week.

 class="wp-image-675901"
REKLAMA

Cosplay: Proxisimslaw | Zdjęcie: NBM | Productions

Nadal poszukujemy artystów, którzy dołączą do naszego projektu. Jeżeli masz ukończone 16 lat, chcesz przyłączyć się do naszej grupy lub nawiązać współpracę, napisz nam o tym. Czekamy na wiadomości pod adresem: kontaktcheckpoint@gmail.com.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA