REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Igrzyska olimpijskie rozpoczynają się już dziś. Zobacz, gdzie oglądać ceremonię otwarcia

Nawet jeżeli nie jesteś fanem sportu, powinieneś obejrzeć ceremonię otwarcia Olimpiady w Pyongczang. Imprezę organizują Koreańczycy, a to daje gwarancję niesamowitego spektaklu. Gdzie oglądać ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich na żywo i w Internecie?

09.02.2018
9:38
igrzyska gdzie oglądać
REKLAMA
REKLAMA

Rywalizacja sportowa na igrzyskach trwa już od wczoraj, ale dopiero dzisiaj nastąpi oficjalne otwarcie najważniejszego obok Mundialu wydarzenia sportowego tego roku.

Impreza będzie trwać do 25 lutego i z pewnością w ciągu najbliższych kilku tygodni czeka nas mnóstwo sportowych emocji. Śledzenie sportowych zmagań warto zacząć od ceremonii otwarcia, która transmitowana będzie w wielu różnych kanałach. Zarówno online, jak i w telewizji.

Kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu?

Oficjalny początek XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich będzie miał miejsce dziś, w piątek 9 lutego 2018 r. Jak co cztery lata w zimowej scenerii zapłonie znicz olimpijski, który będzie oznaką rozpoczęcia zmagań sportowców, w tym wypadku odbywających się w Pjongczangu.

Widowisko potrwa ok. 2 godziny.

O której zaczyna się ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich?

Ceremonia otwarcia rozpocznie się o godzinie 12:00 czasu polskiego. W Korei Południowej, gdzie odbywają się igrzyska, będzie wtedy godzina 20:00. Dla polskich fanów sportów zimowych to niefortunna godzina, bo spora część z nich będzie w pracy. Niestety podobna sytuacja będzie miała miejsce przy większości zawodów na tegorocznych igrzyskach.

Ceremonia otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich - gdzie oglądać?

Transmisję będzie można obejrzeć na żywo w telewizji, na antenach TVP 1 oraz Eurosport 1. Relacja w TVP rozpocznie się o 11:05, a na antenie Eurosportu będzie prowadzona przez cały dzień.

Ceremonię można będzie również obejrzeć w internecie. Obejrzymy ją na platformach sport.tvp.pl, w aplikacji TVP Sport i na Eurosport Player. Jeżeli z jakichś względów nie chcesz kupować dostępu bezpośrednio w Eurosport Player, możesz skorzystać z pakietów sportowych dostępnych w serwisie Ipla, w których znajdują się m.in. kanały Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD i trzy kanały otwarte tylko na czas Igrzysk.

REKLAMA

Zmagania sportowców potrwają 16 dni.

W tym czasie zawodnicy będą rywalizować ze sobą w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach, takich jak: biathlon, biegi narciarskie, bobsleje, curling, hokej na lodzie, kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, saneczkarstwo, short track, skeleton, skoki narciarskie i snowboard.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA