1. SPIDER'S WEB
  2. Media
  3. Tech

Igrzyska olimpijskie rozpoczynają się już dziś. Zobacz, gdzie oglądać ceremonię otwarcia

igrzyska gdzie oglądać

Nawet jeżeli nie jesteś fanem sportu, powinieneś obejrzeć ceremonię otwarcia Olimpiady w Pyongczang. Imprezę organizują Koreańczycy, a to daje gwarancję niesamowitego spektaklu. Gdzie oglądać ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich na żywo i w Internecie?

Rywalizacja sportowa na igrzyskach trwa już od wczoraj, ale dopiero dzisiaj nastąpi oficjalne otwarcie najważniejszego obok Mundialu wydarzenia sportowego tego roku.

Impreza będzie trwać do 25 lutego i z pewnością w ciągu najbliższych kilku tygodni czeka nas mnóstwo sportowych emocji. Śledzenie sportowych zmagań warto zacząć od ceremonii otwarcia, która transmitowana będzie w wielu różnych kanałach. Zarówno online, jak i w telewizji.

Kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu?

Oficjalny początek XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich będzie miał miejsce dziś, w piątek 9 lutego 2018 r. Jak co cztery lata w zimowej scenerii zapłonie znicz olimpijski, który będzie oznaką rozpoczęcia zmagań sportowców, w tym wypadku odbywających się w Pjongczangu.

Widowisko potrwa ok. 2 godziny.

O której zaczyna się ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich?

Ceremonia otwarcia rozpocznie się o godzinie 12:00 czasu polskiego. W Korei Południowej, gdzie odbywają się igrzyska, będzie wtedy godzina 20:00. Dla polskich fanów sportów zimowych to niefortunna godzina, bo spora część z nich będzie w pracy. Niestety podobna sytuacja będzie miała miejsce przy większości zawodów na tegorocznych igrzyskach.

Ceremonia otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich - gdzie oglądać?

Transmisję będzie można obejrzeć na żywo w telewizji, na antenach TVP 1 oraz Eurosport 1. Relacja w TVP rozpocznie się o 11:05, a na antenie Eurosportu będzie prowadzona przez cały dzień.

Ceremonię można będzie również obejrzeć w internecie. Obejrzymy ją na platformach sport.tvp.pl, w aplikacji TVP Sport i na Eurosport Player. Jeżeli z jakichś względów nie chcesz kupować dostępu bezpośrednio w Eurosport Player, możesz skorzystać z pakietów sportowych dostępnych w serwisie Ipla, w których znajdują się m.in. kanały Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD i trzy kanały otwarte tylko na czas Igrzysk.

Zmagania sportowców potrwają 16 dni.

W tym czasie zawodnicy będą rywalizować ze sobą w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach, takich jak: biathlon, biegi narciarskie, bobsleje, curling, hokej na lodzie, kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, saneczkarstwo, short track, skeleton, skoki narciarskie i snowboard.