REKLAMA

Takiej oferty jeszcze nie było. Gry Microsoftu na Xbox One za darmo, w ramach Xbox Game Pass

Usługa abonamentowa Xbox Game Pass do tej pory oferowała relatywnie bogaty katalog tych nieco starszych gier. To właśnie się zmienia na lepsze. Na dużo, lepsze.

23.01.2018 15.28
Xbox One gry za darmo Xbox Game Pass
REKLAMA
REKLAMA

Xbox Game Pass to swego rodzaju Netflix dla graczy. W zamian za miesięczną opłatę abonamentową (29 zł) otrzymujemy dostęp do ponad 150 gier bez żadnych dodatkowych opłat. Możemy je instalować na naszej konsoli do woli, dopóki mamy opłacony abonament. Jest jednak pewien haczyk: podobnie jak w usłudze Netflix, oferta cały czas się zmienia. Tytuły są do niej dodawane, ale też niektóre usuwane. Możemy jednak liczyć na rabaty, jeżeli zechcemy je kupić.

Duża popularność przełożyła się na rozszerzenie dostępu do usługi w ciągu trzech miesięcy do 40 krajów na całym świecie. Teraz idzie nowe. Coś, co prawdopodobnie spowoduje, że prawie każdy posiadacz konsoli Xbox One będzie opłacał abonament Xbox Game Pass. Tak, jak teraz prawie każdy opłaca Xbox Live Gold.

Usługa Xbox Game Pass będzie obecnie obejmować wszystkie wydawnictwa własne Microsoft Studios na konsole Xbox, na równi z ich datą premiery rynkowej.

Oznacza to, że zaczynając od premiery gry Sea of Thieves, zaplanowanej na 20 marca tego roku, gracze będą mieć wybór pomiędzy zakupem gry na własność lub uzyskaniem dostępu do tytułu w ramach wspomnianego abonamentu. Planowane jest również umożliwienie dostępu na podobnych zasadach do już zapowiedzianych tytułów na wyłączność, w tym State of Decay 2 i Crackdown 3, jak również przyszłych wydawnictw Microsoft Studios, w tym nowych części serii Halo, Forza i Gears of War.

Takiej oferty jeszcze nie było. Wszystkie najważniejsze wizerunkowo gry na Xbox One będą dostępne dla graczy za darmo (po opłaceniu abonamentu). Nie trzeba będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Nowe przygody Master Chiefa? Nowa odsłona legendarnej Forzy? Klik, klik i już. Twoje. A właściwie, to twoje, bo gry nie będą aktywne w momencie zrezygnowania z abonamentu. Co można zrobić w każdej chwili.

REKLAMA

Sztandarowe gry na Xbox One za darmo.

Obecnie na Xbox One dostępnych jest ponad 1,3 tys. gier, z czego 220 to tytuły, których nie znajdziemy na konkurencyjnych konsolach. Chyba nie było lepszego momentu na podjęcie decyzji na dołączenie do rodziny Xboksa. Pomijając subiektywne preferencje, w mojej ocenie Xbox Live to najbardziej przyjazne graczom miejsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA