REKLAMA

Microsoft zamieni w grę system operacyjny konsol Xbox One

Betatesterzy mogą już sprawdzić nową wersję Windows 10 dla konsol do gier, w której znajdziemy kilka drobnych, choć użytecznych nowości. Dużo ciekawsze są rzekome dalsze plany Microsoftu.

10.01.2018 14.38
Kariera i tryb Nie przeszkadzać to tylko część nowości dla Xbox One
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 dla Xbox One pojawił się już w nowej wersji, na razie w kanale dla Xbox Insiders (krąg alfa) celem wykrycia błędów i niedoróbek. Za kilka tygodni aktualizacja powinna trafić do wszystkich posiadaczy konsol Xbox One. Wprowadza ona usprawnienia do Xbox Guide (bocznego menu wywoływanego przyciskiem Xbox) oraz zupełnie nową funkcję.

Nowością jest tryb Nie przeszkadzać, nieco podobny do Godzin ciszy z pozostałych odmian Windows 10. Jeżeli go włączymy, system przestanie nam wyświetlać jakiekolwiek powiadomienia, czy to z aplikacji, czy też z samych gier. Zablokuje też możliwość zapraszania nas do innych gier przez naszych znajomych z Xbox Live. Bardzo użyteczne jeżeli chcemy się wkręcić w jakąś wirtualną przygodę.

Wspomniane usprawnienie Guide to dodanie funkcji Następne osiągnięcie. Jej cel podpowiada nazwa: funkcja ta wyświetla listę Osiągnięć, których zrealizowania jesteśmy najbliżej. Będziemy mogli je sortować po stopniu ukończenia, częstości ich zdobywania przez innych graczy i po punktacji.

Xbox Kariera tryb nie przeszkadzać class="wp-image-660340"

Ciekawszym od trybu Nie przeszkadzać jest jednak to, czego Microsoft oficjalnie jeszcze nie zapowiedział. Chodzi o Karierę Xbox.

Jako pierwszy o tej nowości napisał Windows Central. Microsoft już od jakiegoś czasu otwarcie mówił, że aktualnie wykorzystywany system punktacji (Gamerscore) w sieci Xbox Live zaczyna być przestarzały. Zdaniem firmy, system już od jakiegoś czasu nie ocenia wymiernie graczy. Zwłaszcza tych, którzy lubią grać długo w jedną grę, czy to wieloosobowo, czy samotnie.

Kariera Xbox ma być rozwiązaniem tego problemu, choć szczegóły nie są znane. Po części z uwagi na fakt, że system ten nadal jest w relatywnie wczesnej fazie rozwoju. W ramach Kariery nasz profil może zdobywać nowe Poziomy niczym w grach RPG i kolejne odznaki. Pojawią się też w ramach nagród znane z nowoczesnych gier loot crates (skrzynie z losową zawartością), które będą zawierać nowe elementy ozdobne dla Awatarów gracza.

Mechanizm Kariery przewiduje też wykonywanie zadanych przez system questów. Takich jak granie w konkretne gry, co również będzie nagradzane. Według informacji Windows Central prawdopodobnie nie będzie można kupować skrzynek za prawdziwe pieniądze.

Prawdopodobnie dlatego premiera nowych Awatarów dla Xbox Live została przesunięta.

Awatary Xbox Live zostały nieco odświeżone wraz z premierą konsol Xbox One, owo odświeżenie można jednak nazwać drobnym liftingiem. Microsoft zapowiedział jednak gruntowne ich przebudowanie w ramach jesiennej aktualizacji Creators Update dla Windows 10. Te jednak się we wspomnianej aktualizacji nie pojawiły.

REKLAMA

Nowe Awatary teraz są zapowiadane na wiosnę bieżącego roku, w ramach aktualizacji noszącej tymczasową nazwę Redstone 4. Zgaduję, że Kariera Xbox i chęć jej dopracowania była głównym powodem opóźnień. Na weryfikację tej tezy będziemy musieli jednak poczekać na oficjalne komunikaty ze strony przedstawicieli firmy Microsoft.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA