Tech  / News

Nie działa internet i telewizja w sieci Vectra? Nie jesteś sam

Jeśli ty również masz od rana duże problemy z internetem i telewizją w Vectrze, nie jesteś sam. Dostawca boryka się właśnie z ogólnopolską awarią.

Od rana klienci Vectry mają problemy z działaniem internetu, telewizji i innych usług. Niestety sam tego doświadczam. Połączenie internetowe początkowo zrywało się u mnie na kilkanaście minut co około godzinę, a po godzinie 13 przestało działać zupełnie.

Próbowałem skontaktować się z Vectrą w tej sprawie, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na maila. Z kolei infolinia jest kompletnie przeciążona.

Mapa awarii pokazuje, że skala awarii jest duża i obejmuje już znaczną część Polski.

W serwisie Downdetector widać rosnącą liczbę zgłoszeń w sprawie Vectry.

vectra awaria internetu internet nie działa

Vectra wie o problemie.

Abonenci Vectry otrzymali najpierw maile (!), a później dopiero SMS-y z informacją, że… internet nie działa. To nie żart. Jak czytamy w mailu:

W wyniku awarii sieci, która wystąpiła dnia 11.01.2018 r. od godziny 13:10 nie macie Państwo dostępu do usług Vectry. Pragniemy bardzo przeprosić za niedogodności.

vectra awaria internetu internet nie działa

Niestety nie pojawia się żaden przedział czasowy, w którym usługi Vectry mogą wrócić. Pozostaje czekać, choć z każdą godziną staje się to coraz bardziej uciążliwe.

Aktualizacja

Biuro Public Relations Vectry w rozmowie z nami stwierdziło, że nie było ogólnopolskiej awarii, a jedynie krótkotrwała awaria w Białymstoku oraz pojedyncze zgłoszenia z innych miast Polski.

Mamy natomiast potwierdzone informacje, że w Białymstoku problemy trwały od wczesnych godzin porannych do godziny 15, a do tego dotarliśmy do licznych zgłoszeń problemów z innych miast.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst