REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Valhalla to największy sukces w historii polskich planszówek. Liczyli na 50 tys. zł w miesiąc. Zebrali 160 tys. zł w 24 godziny

Valhalla to bitewna gra karciana, za którą odpowiada weteran zmagań toczonych za pomocą rzutów kośćmi. Doskonale znany w środowisku planszówek Łukasz Woźniak tworzy projekt, dla którego w miesiąc chciał pozyskać 50 tys. zł. Minęło kilka dni, a na koncie jego zbiórki jest już ponad cztery razy tyle.

22.01.2018
19:36
Valhalla - największy sukces crowdfundingu w historii polskich planszówek
REKLAMA
REKLAMA

To musi być bardzo przyjemne uczucie, widzieć, jak w zaledwie 38 minut przekracza się cel zbiórki zaplanowanej na cały miesiąc. Wystarczyły trzy pierwsze godziny, aby Valhalla zgromadziła równe 100 tys. zł. W ciągu doby suma urosła do 160 tys. zł. Pięć dni potem na koncie organizatorów było już prawie 220 tys, zł. Wszystko to środki zainwestowane przez internautów, którzy chcą zagrać w Valhallę, nim ta trafi na sklepowe półki.

Valhalla to gra planszowa od 13 roku życia, przeznaczona dla 2-6 graczy, ze średnią długością rozgrywki od 30 do 60 minut.

Motywem przewodnim Valhalli są oczywiście wikingowie oraz mroźna północ. Wszyscy, którzy zakochali się w atmosferze takich gier jak Skyrim, Icewind Dale czy The Banner Saga, powinni poczuć się tutaj jak w domu. Bitewna gra karciana będzie też nie lada prezentem dla fanów serialowych Wikingów. Będąc przy telewizyjnej produkcji, patronatem Valhalli został sam History Channel - producenci serialowej przygody Ragnara Lodbroka i jego potomków. Trudno o lepsze partnerstwo.

Valhalla wrzuca graczy w futrzaste buty dowodzących jarlów. Rozgrywka jest oparta o tworzenie talii wojowników, a następnie walkę przy wykorzystaniu swojej drużyny. Karty mają być zróżnicowane, a wśród jednostek będzie panował podział na klany o unikalnych cechach. Na brodę Odyna, nie zabraknie nawet lodowych gigantów. Twórcy chwalą się, że wystarczy 5 minut, aby zrozumieć podstawy mechaniki i wkroczyć do walki. Z drugiej strony, za pomocą kart umiejętności i dowodzenia rozgrywka nabiera głębi wymaganej przez każdego fotelowego taktyka.

 class="wp-image-666901"

Za Valhallę odpowiada bardzo znana postać polskiej sceny gier planszowych - Łukasz Woźniak.

Jak skomentowała moja redakcyjna koleżanka, która regularnie ogląda Łukasza na jego kanale YouTube: „Woźniak grał w gry planszowe, zanim to było modne". Wielki pasjonat planszówek ma na swoim koncie aż jedenaście własnych tytułów. W sieci jest znany jako Wookie; prowadzący kanału poświęconego grom planszowym, który można oglądać nieprzerwanie od 9 lat. Teraz Woźniak stawia na własne wydawnictwo i własną platformę crowdfundingową.

Środki na Valhallę są gromadzone za pomocą platformy zagramw.to - kolejnego projektu Łukasza. Zagramw.to należy do przedsiębiorstwa wydawniczego Go on Board, którego Woźniak jest współtwórcą. Tym sposobem twórcy Valhalli są zależni tylko i wyłącznie wobec internautów, którzy przekazali im ponad 200 tys. zł na realizację pierwszej tak dużej gry planszowej. Podziękowaniem za zaufanie ma być niska cena produktu, z której skorzystają wszyscy uczestnicy zbiórki.

Użytkownicy wspierający Valhallę sumą 139 zł otrzymają 40 zł rabatu oraz unikalną zawartość do gry.

 class="wp-image-666904"

Sugerowana cena sklepowa planszówki wyniesie 179 zł. Ta sama gra na Zagramw.to kosztuje 139 zł. Do tego uczestnicy kampanii crowdfundingowej otrzymają 10 unikatowych elementów, a także dostaną produkt na 30 dni przed jego rynkową premierą. Pozostałe elementy wchodzące w skład unikalnego zestawu dla fundatorów to 5 kart pomocy, dodatek Błogosławieństwo Odyna, dodatek Walkirie, opowiadanie Łukasza Malinowskiego, pięć plansz gracza, pięć dodatkowych jarlów oraz plastikowa wypraska. Wystarczy, że wspomagający przekroczą barierę 240 tys. zł, a do bonusów dołączy szósta plansza do rozgrywki.

REKLAMA

Z kolei w każdym pudełku z grą znajdzie się instrukcja, karty pomocy (przydatne ściągi), 16 żetonów tarcz, 15 specjalnych kości, 120 kart jednostek z autorskimi ilustracjami Barbary Gołębiewskiej oraz 25 kart jarlów. Spider’s Web otrzyma przedpremierowy zestaw do recenzji, toteż niebawem pokażemy wam Valhallę z bliska. Zdamy też relację, jak planszówka spisuje się pośród redakcyjnych fanów gier wideo, a także tak zwanych niedzielnych graczy.

Premiera Valhalli została zaplanowana na sierpień 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA