REKLAMA

Wilk syty i owca cała. Tag Heuer zaprezentował zegarek z Androidem za 180 tys. dolarów

Tag Heuer wprowadza do oferty nową wersję smartwatcha z Android Wear. Kosztuje zawrotne 180 tys. dol., a do zestawu jest dołączony cały moduł zegarka mechanicznego.

16.01.2018 11.53
tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol
REKLAMA
REKLAMA

Zawsze wydawało mi się, że grupa fanów zegarków tradycyjnych i osoby lubiące smartwatche to zbiory rozłączne. Bez punktów wspólnych, bez cienia szansy na porozumienie.

Tradycjonaliści potrafią docenić dobry zegarek, zwłaszcza mechaniczny, złożony ze skomplikowanego układu zębatek, sprężyn i kamieni. Z kolei grupa fanów smartwatchów ma to wszystko w nosie, a zegarkami zainteresowała się dopiero wtedy, kiedy zaczęły one mieć dotykowe ekrany i akumulator.

Tag Heuer podjął kolejną próbę połączenia tych dwóch światów, tym razem w smartwatchu za 180 tys. dol.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol class="wp-image-663589"

Tag Heuer Connected Modular 45 został zaprezentowany w ubiegłym roku, ale teraz doczekał się wyjątkowej wersji Full Diamond. Od wersji bazowej różni się zestawem oraz materiałami wykończeniowymi. Koperta jest wykonana z polerowanego białego złota, a całość zdobi 589 diamentów, z których 495 znajduje się na bransolecie. Łączna masa diamentów wynosi 23,35 karata.

We wnętrzu tego luksusowego zegarka znajdziemy natomiast najnowszego Androida Wear bazującego na Nougacie, z obietnicą aktualizacji do wersji bazującej na Oreo. Pod względem parametrów mamy to 4 GB pamięci na dane i 512 MB RAM. Cóż, Tag Heuer mógł postarać się bardziej, ponieważ ma już w ofercie zegarki z dwukrotnie mocniejszą specyfikacją.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol class="wp-image-663574"

Zegarek ma okrągły ekran AMOLED o przekątnej 1,39 cala o zagęszczeniu piksel na poziomie 287 PPI. Jest wodoodporny do zanurzenia na głębokośc 50 metrów, ma GPS i NFC.

Do zestawu jest dołączony wkład z mechanizmem.

Specjalna wersja zegarka kontynuuje pomysł z bazowego Tag Heuera Connected Modular 45. Jego wyróżnikiem jest możliwość wymiany wkładu, dzięki czemu możemy wymienić elektronikę na mechanizm Tag Heuer, zachowując pasek i elementy koperty. Do wyboru są dwa mechanizmy: klasyczny Caliber 5 o trzech wskazówkach, a także znacznie droższy, certyfikowany chronometr Heuer 02-T z Tourbillonem i ze stoperem.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol class="wp-image-663580"
tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol class="wp-image-663583"

Do edycji limitowanej Full Diamond jest dołączony tańszy mechanizm Caliber 5. Jeśli kupimy bazowy zegarek Connected Modular 45, w zestawie nie znajdziemy wkładu z mechanizmem. Cena takiej bazowej wersji to 1650 dol., choć do wyboru jest kilkadziesiąt wariantów różniących się materiałami wykończeniowymi. Najdroższy kosztuje 6750 dol.

Tag Heuer ma też coś dla osób o mniej zasobnym portfelu.

Przy okazji warto wspomnieć o mniejszej wersji modułowego zegarka Tag Heuer. Connected Modular 41 debiutował przedwczoraj i został wyceniony na 1200 dol.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol class="wp-image-663577"
REKLAMA

Zegarek ma przede wszystkim mniejszy rozmiar. Pokaźna średnica 45 mm została zmniejszona do 41 mm. Co ciekawe, ma dwukrotnie lepszą specyfikację od większej wersji, ponieważ zapewnia 1 GB RAM i 8 GB pamięci na dane. Rozdzielczość ekranu AMOLED spadła z 400 x 400 pikseli na 390 x 390 pikseli, ale jednocześnie zagęszczenie pikseli wzrosło do 326 PPI.

Oferta Tag Heuera może być jedną z najciekawszych na rynku smartwatchów. Inteligentne zegarki prezentują się bardzo elegancko i do złudzenia przypominają klasyczne konstrukcje. Nie jestem tylko przekonany do pomysłu na wymienne moduły zawierające serce zegarka. Czy ktoś będzie z nich korzystał? Czy nie lepiej kupić zegarek mechaniczny i inteligentny w formie dwóch osobnych urządzeń?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA