1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Wilk syty i owca cała. Tag Heuer zaprezentował zegarek z Androidem za 180 tys. dolarów

Tag Heuer wprowadza do oferty nową wersję smartwatcha z Android Wear. Kosztuje zawrotne 180 tys. dol., a do zestawu jest dołączony cały moduł zegarka mechanicznego.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol

Zawsze wydawało mi się, że grupa fanów zegarków tradycyjnych i osoby lubiące smartwatche to zbiory rozłączne. Bez punktów wspólnych, bez cienia szansy na porozumienie.

Tradycjonaliści potrafią docenić dobry zegarek, zwłaszcza mechaniczny, złożony ze skomplikowanego układu zębatek, sprężyn i kamieni. Z kolei grupa fanów smartwatchów ma to wszystko w nosie, a zegarkami zainteresowała się dopiero wtedy, kiedy zaczęły one mieć dotykowe ekrany i akumulator.

Tag Heuer podjął kolejną próbę połączenia tych dwóch światów, tym razem w smartwatchu za 180 tys. dol.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol

Tag Heuer Connected Modular 45 został zaprezentowany w ubiegłym roku, ale teraz doczekał się wyjątkowej wersji Full Diamond. Od wersji bazowej różni się zestawem oraz materiałami wykończeniowymi. Koperta jest wykonana z polerowanego białego złota, a całość zdobi 589 diamentów, z których 495 znajduje się na bransolecie. Łączna masa diamentów wynosi 23,35 karata.

We wnętrzu tego luksusowego zegarka znajdziemy natomiast najnowszego Androida Wear bazującego na Nougacie, z obietnicą aktualizacji do wersji bazującej na Oreo. Pod względem parametrów mamy to 4 GB pamięci na dane i 512 MB RAM. Cóż, Tag Heuer mógł postarać się bardziej, ponieważ ma już w ofercie zegarki z dwukrotnie mocniejszą specyfikacją.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol

Zegarek ma okrągły ekran AMOLED o przekątnej 1,39 cala o zagęszczeniu piksel na poziomie 287 PPI. Jest wodoodporny do zanurzenia na głębokośc 50 metrów, ma GPS i NFC.

Do zestawu jest dołączony wkład z mechanizmem.

Specjalna wersja zegarka kontynuuje pomysł z bazowego Tag Heuera Connected Modular 45. Jego wyróżnikiem jest możliwość wymiany wkładu, dzięki czemu możemy wymienić elektronikę na mechanizm Tag Heuer, zachowując pasek i elementy koperty. Do wyboru są dwa mechanizmy: klasyczny Caliber 5 o trzech wskazówkach, a także znacznie droższy, certyfikowany chronometr Heuer 02-T z Tourbillonem i ze stoperem.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol
tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol

Do edycji limitowanej Full Diamond jest dołączony tańszy mechanizm Caliber 5. Jeśli kupimy bazowy zegarek Connected Modular 45, w zestawie nie znajdziemy wkładu z mechanizmem. Cena takiej bazowej wersji to 1650 dol., choć do wyboru jest kilkadziesiąt wariantów różniących się materiałami wykończeniowymi. Najdroższy kosztuje 6750 dol.

Tag Heuer ma też coś dla osób o mniej zasobnym portfelu.

Przy okazji warto wspomnieć o mniejszej wersji modułowego zegarka Tag Heuer. Connected Modular 41 debiutował przedwczoraj i został wyceniony na 1200 dol.

tag heuer zegarek smartwatch 180 tys dol

Zegarek ma przede wszystkim mniejszy rozmiar. Pokaźna średnica 45 mm została zmniejszona do 41 mm. Co ciekawe, ma dwukrotnie lepszą specyfikację od większej wersji, ponieważ zapewnia 1 GB RAM i 8 GB pamięci na dane. Rozdzielczość ekranu AMOLED spadła z 400 x 400 pikseli na 390 x 390 pikseli, ale jednocześnie zagęszczenie pikseli wzrosło do 326 PPI.

Oferta Tag Heuera może być jedną z najciekawszych na rynku smartwatchów. Inteligentne zegarki prezentują się bardzo elegancko i do złudzenia przypominają klasyczne konstrukcje. Nie jestem tylko przekonany do pomysłu na wymienne moduły zawierające serce zegarka. Czy ktoś będzie z nich korzystał? Czy nie lepiej kupić zegarek mechaniczny i inteligentny w formie dwóch osobnych urządzeń?