REKLAMA

Okulary dla niedowidzących i personalny głośnik Bluetooth. Samsung zapowiada innowacyjne nowości

Samsung zapowiedział właśnie, że podczas tegorocznej odsłony targów CES w Las Vegas przedstawi trzy bardzo ciekawe oraz innowacyjne projekty stworzone w ramach otwartego pięć lat temu programu Creative Lab. Oto one:

02.01.2018 11.25
Okulary dla niedowidzących i wiele innych: Samsung zapowiada nowości
REKLAMA
REKLAMA

Sound-Ray

Jest to rodzaj małego głośnika, który kieruje dźwięk bezpośrednio do osoby słuchającej. Dostarcza dźwięk wyłącznie do założonego miejsca i nigdzie więcej, więc pozwala cieszyć się swoją muzyką lub ścieżką dźwiękową serialu prywatnie.

Na pierwszy rzut oka pomysł taki może wydawać się głupi, ponieważ podobną funkcję pełnią słuchawki. Jednak noszenie ich przez dłuższy czas jest niewygodne, a do tego słuchawki za mocno odcinają nas od otoczenia i tym samym narażają nas na liczne niebezpieczeństwa. Podczas targów CES 2018 ma zostać zaprezentowana szeroka gama produktów wyposażonych w tego typu głośniki.

GoBreath

Jest to rozwiązanie dedykowane osobom, których płuca zostały uszkodzone i cierpią z powodu pooperacyjnych powikłań płucnych po znieczuleniu ogólnym. By szybciej wrócić do zdrowia, muszą one głęboko oddychać i mierzyć swoje postępy za pomocą spirometru. Niestety głębokie oddychanie może być uciążliwe dla osób, które przeszły operację i cierpią na ból płuc.

GoBreath ma rozwiązać ten problem. Jest to przenośne urządzenie współpracujące z aplikacją mobilną. Komplet ten ma za zadanie nauczyć pacjenta, jak powinno się wdychać powietrze, kaszleć oraz głęboko oddychać. Pacjenci stosując się do zaleceń w aplikacji mogą samodzielnie wykonywać ćwiczenia i widzieć, jakich postępów dokonali. GoBreath współpracuje z chmurą, dzięki czemu lekarze mogą monitorować postępy swoich pacjentów oraz przypominać im o ćwiczeniach.

Relumino

Okulary Relumino to gadżet, który może przydać osobom mającym problemy ze wzrokiem. Dzięki nim możliwe jest wyraźniejsze widzenie podczas oglądania konkretnych rzeczy lub czytania książek. Nie jest to w pełni nowe rozwiązanie, ponieważ aplikacja Relumino została już zaprezentowana na targach Mobile World Congress 2017, jednak dopiero teraz opracowano okulary pozwalające na wygodne korzystanie z tego rozwiązania.

Okulary Relumino współpracują ze smartfonem, wykorzystują jego akumulator oraz moc obliczeniową. Dzięki temu są one bardzo lekkie i można je wygodnie nosić. Smartfon przetwarza obraz rejestrowany na bieżąco przez smartfon, dostosowuje go do potrzeb użytkownika, a następnie przekazuje go na obraz okularów i tym samym pozwala lepiej widzieć. Jestem przekonany, że w przyszłości, za kilka lat, rozwiązanie to wyewoluuje w soczewki, o których istnieniu nie będzie wiedział nikt poza ich użytkownikiem.

REKLAMA

Oczywiście to nie wszystko, co Samsung zaprezentuje na CES 2018.

Podczas targów CES 2018 Samsung zaprezentuje wiele innych bardzo ciekawych projektów, które wam chętnie zaprezentujemy. Będziemy bowiem uczestniczyć w targach CES w Las Vegas, a co za tym idzie, otrzymamy możliwość zapoznania się z wieloma wynalazkami Samsunga oraz innych firm. Jest na co czekać!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA