REKLAMA

Sony reaguje na świetną promocję Microsoftu - dokłada 3 miesiące gratis do subskrypcji PS Plusa

Kilka dni temu Microsoft zaprezentował świetną promocję na abonament Xbox Live Gold - kupujesz subskrypcję na 3 miesiące, kolejne 3 dostajesz gratis. Sony nie chciało być gorsze, więc od teraz również dodaje darmowy kwartał PS Plusa. Tyle tylko, że przy zakupie abonamentu na cały rok.

17.01.2018 15.27
Sony odpowiada na akcję Microsoftu. 3 miesiące PS Plus w bonusie za darmo
REKLAMA
REKLAMA

PS4 to konsola tak umocowana na pozycji lidera, zwłaszcza w Środkowej Europie, że Sony „niczego nie musi“. Firma zareagowała jednak na świetną promocję Microsoftu przeznaczoną dla posiadaczy konsol Xbox One oraz Xbox 360. Zgodnie z jej regulaminem każdy, kto nabędzie przynajmniej trzymiesięczny abonament Xbox Live Gold, kolejne trzy miesiące dostanie w gratisie. Czyli płacimy za 90 dni, a Gold wystarczy na pół roku. Oferta wciąż jest ważna i kończy się dopiero 30 stycznia.

Gracze na PlayStation 4 pozazdrościli swoim zielonym kolegom. Sony również.

Niestety, oferta przygotowana dla fanów PS4 jest nieco gorsza od tej dla posiadaczy Xboksa One. Chociaż tutaj i tutaj dostajemy trzy miesiące płatnej subskrypcji, znacząco różnią się warunki umożliwiające wzięcie udziału w promocji. W przypadku regulaminu Microsoftu wystarczy kupić kwartalną kartę abonamentową w sieciach Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, Saturn lub Empik. Na miejscu dostaniemy drugie tyle, o ile zakup zostanie wykonany do 30 stycznia 2018 roku.

W przypadku oferty Sony nie trzeba fatygować się do centrum handlowego. Abonament PS Plus można kupić bezpośrednio w cyfrowym sklepie. Niestety, darmowy kwartał przysługuje tylko tym, którzy nabędą abonament na pełen rok. Do tego okres promocji jest znacznie krótszy, ponieważ trwa tylko do 24 stycznia 2018 roku. Na Xboksie mamy więc do czynienia z modelem 3+3, z kolei na PlayStation wychodzi nam 12+3.

Oczywiście nawet posiadacze PS4 mają powody do radości. Darmowe miesiące to spora oszczędność.

 class="wp-image-664606"
REKLAMA

Kwartalny abonament PS Plus w cyfrowym PS Store kosztuje równe 100 zł. Z kolei 12 miesięcy to koszt 240 zł. Dla porównania, kwartał Golda kosztować nas będzie 79 zł (taniej niż u konkurencji), natomiast cały rok w złocie kosztuje 249 zł (drożej niż u konkurencji). Oczywiście mówię o oficjalnych cenach z cyfrowych sklepów Sony i Microsoftu. Wolnorynkowe oferty mogą znacznie odbiegać od tych stawek.

Jeżeli kończy się wam abonament, to idealnie trafiliście. Zaoszczędzicie przynajmniej kilkadziesiąt złotych, niezależnie od posiadanej konsoli. To najlepszy przykład tego, jakie korzyści dla gracza przynosi wyrównana rywalizacja. Gdyby Xbox był w Europie silniejszy, takich akcji moglibyśmy mieć więcej. Trudno jednak winić Sony, że korzysta z pozycji lidera. Zapracowali na to szybszą premierą urządzenia, lepszą komunikacją z klientami, wyższymi budżetami marketingowymi oraz okazalszym katalogiem gier na wyłączność.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA