Polska firma udowodniła, że smartfony z Androidem mogą być bezpieczne

Lokowanie produktu

Smartfony są prawdopodobnie najbardziej eksploatowanymi urządzeniami na świecie. Serwisy społecznościowe, aplikacje mobilne, nawigacja, komunikatory, zdjęcia, poczta, płatności, ważne dokumenty służbowe - to wszystko znajduje się w niewielkim urządzeniu elektronicznym, którego utrata może być... bardzo nieprzyjemna w skutkach.

14.01.2018 09.35
Proget MDM (Mobile Device Management) – polska platforma do zarządzania urządzeniami mobilnymi

Dostęp niepowołanych osób do danych znajdujących się w komórce często rodzi poważne konsekwencje. Zgubienie lub kradzież urządzenia to jednak nie jedyne ryzyko, czyhające na użytkowników nowoczesnych smartfonów. Istotne niebezpieczeństwa kryją się w cyberprzestrzeni i mogą mieć poważniejsze konsekwencje, niż te wynikające z utraty urządzenia. Trzeba również dodać, że świadomość tych zagrożeń jest wciąż bardzo niska, a one same - często bagatelizowane. W środowiskach korporacyjnych z jednej strony wdrażane są wysoce wyspecjalizowane rozwiązania mające chronić dane zgromadzone na serwerach i komputerach osobistych, a z drugiej urządzenia mobilne bardzo często nie są chronione w sposób wystarczający.

Problem ten dostrzegła i rozwiązała bielska firma Proget.

Proget MDM (Mobile Device Management) – polska platforma do zarządzania urządzeniami mobilnymi class="wp-image-660475"

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie zebrane podczas realizacji projektów związanych właśnie z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych zaowocowało stworzeniem polskiego rozwiązania Proget MDM (Mobile Device Management) – platformy do zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Grupa rodzimych ekspertów podeszła do projektu wielowątkowo. Kilka zespołów roboczych pracowało nad poszczególnymi komponentami, tak, aby docelowe rozwiązania spełniały światowe standardy bezpieczeństwa. Szczególny nacisk został położony na krytyczne elementy systemu, w tym przede wszystkim bezpieczeństwo transmisji, szyfrowanie danych, zarządzanie aplikacjami, zarządzanie konfiguracją i geolokalizacja. Wszystko to ma ochronić wrażliwe dane firmowe przed ich wyciekiem.

Proget MDM (Mobile Device Management) – polska platforma do zarządzania urządzeniami mobilnymi class="wp-image-660484"

Jednym z największych wyzwań było „ubranie” technologii w przyjazny interfejs, który jest jednym z najbardziej przyjaznych i intuicyjnych na rynku. Wpływa to zdecydowanie na komfort pracy, między innymi na łatwość i szybkość wdrożenia rozwiązania w nowych projektach. Oprócz wielowarstwowego podejścia do bezpieczeństwa jest to jedna z największych przewag wymienianych przez klientów firmy.

Budowa takiego zaawansowanego i kompleksowego systemu była możliwa dzięki bliskiej współpracy z dostawcami urządzeń, takimi jak m.in.: Samsung i Apple. Bielski MDM zintegrowany został z rozwiązaniami Samsung KNOX (konteneryzacja Knox Workspace - rozdzielenie przestrzeni na urządzeniu na część prywatną i służbową; KC – konfiguracja urządzeń przed wyciągnięciem ich z pudełka), Samsung E-FOTA (kontrola i zarządzanie aktualizacjami systemu operacyjnego) i Apple DEP (wielkoskalowe wdrożenia urządzeń Apple oraz bezdotykowa, zdalna konfiguracja urządzeń).

Potencjał technologiczny firmy to również szybkość implementacji nowych możliwości.

Potwierdza to między innymi fakt integracji technologii Samsung E-FOTA jako jednej z pierwszych udostępniających te rozwiązania platform MDM na świecie. Premiera Proget MDM z Samsung E-FOTA (Enterprise Firmware-Over-The-Air) odbyła się na ostatnich targach IFA w Berlinie na wspólnym stoisku Samsung i Proget. Współpraca technologiczna z Samsungiem to nie wszystko. Proget jest również dystrybutorem licencji Samsung Knox (Knox Workspace, E-FOTA, Knox Configure).

MDM zintegrowany został z rozwiązaniami Samsung KNOX, Samsung E-FOTA i Apple DEP class="wp-image-660499"

Jednak sama technologia – nawet najlepsza – nie zapewnia 100 proc. bezpieczeństwa.

W ramach pilotażu lub wdrożenia bielscy eksperci służą pomocą między innymi przy analizie ryzyka i budowie polityk bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych. Tylko takie podejście gwarantuje wdrożenie pokrywające wszystkie obszary narażone na ryzyko ataku lub wycieku danych i pomaga dostosować rozwiązanie do specyficznych wymagań klientów. System jest również przygotowany na wejście w życie RODO. Platforma Proget MDM pomaga w zabezpieczeniu danych na służbowych urządzeniach mobilnych.

Wszystkie niezbędne informacje o systemie oraz jego możliwościach można znaleźć na stronie producenta. Proget oferuje bezpłatne testy swojego autorskiego systemu przez okres 30 dni oraz prezentacje systemu wraz z omówieniem zagadnień związanych z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych.

*Materiał komercyjny marki Proget

Lokowanie produktu
Najnowsze