Operatorzy

Klienci Virgin Mobile zostaną klientami Play? Wyjaśniamy nadchodzące zmiany

Picture of the author
101 interakcji
dołącz do dyskusji

Virgin Mobile niedługo może zmienić właściciela. Play szykuje się do przejęcia jednego z najbardziej znanych operatorów MVNO spośród sieci wirtualnych działających w Polsce.

Play poinformował właśnie, że szykuje się do przejęcia jednego z polskich operatorów typu MVNO. Podpisane zostały już liczne umowy, w tym ta najważniejsza, która przyznaje Play opcję zakupu sieci wirtualnej.

Play w komunikacie podaje, że Virgin Mobile Polska jest największym polskim operatorem wirtualnym. Operator pod koniec 2016 roku miał 412 tys. klientów. Do tej pory korzystał ze stacji bazowych fioletowego telekomu.

Zarząd Play Communications S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 15 stycznia 2018 roku P4 sp. z o.o. („PLAY”), spółka w 100% zależna od Spółki zawarła szereg umów z Virgin Mobile Polska sp. z o.o. (“VMP”) oraz jej udziałowcami: Dirlango Trading & Investments Limited i VMCEE B.V., a także wiodącymi inwestorami VMP: Vegueros Coöperatief U.A. (spółka zależna należąca w całości do Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P.), Farledico Investments Limited (spółka zależna należąca w całości do Łukasza Wejcherta) i Kai-Uwe Ricke (łącznie zwanymi “Inwestorami”) - fragment komunikatu Play

Umowy podpisane pomiędzy Play i Virgin Mobile Polska dotyczą nie tylko opcji zakupu, ale również określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy obiema firmami. Kontynuacji będzie możliwa przy utrzymaniu minimalnego poziomu gwarantowanych płatności do Play w kwocie wyższej o około 25 mln zł, do pułapu 84 mln zł w latach 2018–2021.

Czy klienci Virgin Mobile przejdą do Play?

Nawet jeśli zakup dojdzie do skutku, to ewentualna migracja klientów nie nastąpi z dnia na dzień. Umowa zakłada opcję wykupienia Virgin Mobile Polska w 2020 roku, a Play może się w dodatku wycofać z tej decyzji.

Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane PLAY w przypadku, gdy PLAY skorzysta z opcji kupna.

Jeśli jesteście klientami Virgin Mobile, nie musicie się obawiać zmiany operatora - a przynajmniej w najbliższym czasie. Transakcja w dodatku nie musi też oznaczać, że marka Virgin Mobile zniknie z polskiego rynku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst