REKLAMA

Klienci Virgin Mobile zostaną klientami Play? Wyjaśniamy nadchodzące zmiany

Virgin Mobile niedługo może zmienić właściciela. Play szykuje się do przejęcia jednego z najbardziej znanych operatorów MVNO spośród sieci wirtualnych działających w Polsce.

15.01.2018 21.45
Virgin Mobile pakiety i
REKLAMA
REKLAMA

Play poinformował właśnie, że szykuje się do przejęcia jednego z polskich operatorów typu MVNO. Podpisane zostały już liczne umowy, w tym ta najważniejsza, która przyznaje Play opcję zakupu sieci wirtualnej.

Play w komunikacie podaje, że Virgin Mobile Polska jest największym polskim operatorem wirtualnym. Operator pod koniec 2016 roku miał 412 tys. klientów. Do tej pory korzystał ze stacji bazowych fioletowego telekomu.

Umowy podpisane pomiędzy Play i Virgin Mobile Polska dotyczą nie tylko opcji zakupu, ale również określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy obiema firmami. Kontynuacji będzie możliwa przy utrzymaniu minimalnego poziomu gwarantowanych płatności do Play w kwocie wyższej o około 25 mln zł, do pułapu 84 mln zł w latach 2018–2021.

Czy klienci Virgin Mobile przejdą do Play?

Nawet jeśli zakup dojdzie do skutku, to ewentualna migracja klientów nie nastąpi z dnia na dzień. Umowa zakłada opcję wykupienia Virgin Mobile Polska w 2020 roku, a Play może się w dodatku wycofać z tej decyzji.

REKLAMA

Jeśli jesteście klientami Virgin Mobile, nie musicie się obawiać zmiany operatora - a przynajmniej w najbliższym czasie. Transakcja w dodatku nie musi też oznaczać, że marka Virgin Mobile zniknie z polskiego rynku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA