REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Taki malutki, a taki wielki, czyli wyjątkowy pendrive 1 TB od SanDiska

Sandisk pochwalił się najmniejszym pendrive'em o pojemności 1 TB w historii. Możemy podłączyć go do smartfona. Wszystko dzięki złączu USB-C.

09.01.2018
14:36
pendrive do smartfona 1 tb sandisk usb-c
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż pendrive’y nie są raczej urządzeniami, które wzbudzałyby ekscytację wśród fanów nowinek technologicznych, producenci pamięci przenośnych stale się ścigają by zainteresować swoimi produktami konsumentów. Zwykle w takich wojnach podjazdowych firmy skupiają się na suchych parametrach technicznych.

Tak jak w świecie smartfonów klienci są mamieni taktowaniem procesora i liczbą megapikseli, tak w przypadku pendrive’ów podstawowym parametrem jest ilość przestrzeni na dane. Sandisk postanowił jednak pokazać w Las Vegas na targach CES 2018 najnowszy model pendrive’a, który wyróżnia się czymś innym, niż pojemnością.

Najmniejszy Pendrive 1 TB świata

Akcesorium marki Sandisk nie jest najpojemniejszym pendrive’em w historii. Kingston już dawno zaprezentował pamięć przenośną o pojemności 2 TB. Nowy model marki Sandisk wyróżnia się jednak naprawdę niewielkimi gabarytami oraz nowoczesnym złączem.

Jak widać na pierwszych zdjęciach zrobionych przez uczestników targów, pendrive jest naprawdę malutki - niewiele szerszy niż wbudowana w niego wtyczka. Dla wielu osób ta cecha będzie istotniejsza, niż jego pojemność. Nowy pendrive Sandiska można w końcu podłączyć nie tylko do komputerów osobistych, ale również do smartfonów i tabletów.

Pendrive do smartfona.

Sandisk pozwala podpiąć swój nowy gadżet do sprzętów mobilnych dzięki USB-C. Złącze w tym standardzie trafia z roku na rok do coraz większej liczby sprzętów elektronicznych. Posiadacze nowoczesnych komputerów wyposażonych w ten port oraz urządzeń z Androidem z pewnością zainteresują się nowym akcesorium.

Niestety użytkownicy mobilnych sprzętów Apple’a muszą tym razem obejść się smakiem. Chociaż w komputerach z linii MacBook i iMac pojawiły się już złącza USB-C, w iPhone’ach i iPadach producent nadal stosuje własnościowy standard Lightning. W dodatku iOS, chociaż w jego najnowszej wersji pojawił się menedżer plików, nie obsługuje natywnie pamięci zewnętrznej.

REKLAMA

Niestety nowy terabajtowy pendrive Sandisk to jak na razie tylko prototyp. Nie wiadomo jeszcze, czy, kiedy i w jakiej cenie pojawi się na sklepowych półkach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA