REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft Office od dziś dostępny w Microsoft Store

Aplikacje klienckie w wersji dla Microsoft Store były dostępne już od jakiegoś czasu, wyłącznie w formie wersji beta, wyłącznie na Windows 10 S. Od dziś aplikacje te są już dostępne w produkcyjnej wersji, dla wszystkich użytkowników Windows 10.

24.01.2018
19:19
Office Chrome OS Chromebook Office Chromebook
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft tworząc Windows 10 S inspirował się konkurencją spod znaku iOS-a i Androida. Niezawodność i stabilność systemu są gwarantowane przez fakt, że żadne programy zewnętrzne nie są w stanie w niego ingerować i pochodzą ze sprawdzonego źródła. Był tylko jeden problem: sztandarowa usługa nie była gotowa na premierę Windows 10 S.

Tą usługą jest oczywiście Office 365. Dlatego też Microsoft pospiesznie przygotował wersje Preview aplikacji klienckich i udostępnił je w Microsoft Store, które były widoczne tylko dla użytkowników Windows 10 S. Kilka miesięcy później: aplikacje są już w wersji produkcyjnej, może z nich skorzystać każdy użytkownik Windows 10.

Jakie edycje Office 365 dostępne są w Microsoft Store?

Na razie dostępne są edycje wyłącznie dla konsumentów, a więc Office 365 Personal i Office 365 dla Użytkowników domowych. Firmowe wersje usługi mają zostać udostępnione w niedalekiej przyszłości.

Ile kosztuje Office 365 w Microsoft Store?

Dokładnie tyle samo, co w przypadku pakietów sprzedawanych przez webowy sklep Microsoftu. Office 365 dla Użytkowników domowych to 430 zł rocznie, zaś Office 365 Personal to 300 zł rocznie.

Czy muszę na nowo kupować Office’a w Microsoft Store?

Nie. Jeżeli mamy opłacony abonament za Office 365, Microsoft Store od razu umożliwi pobranie aplikacji.

Office Microsoft Store class="wp-image-668257"

Jakie programy wchodzą w skład usług Office 365 oferowanych w Microsoft Store?

Są to desktopowe aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher i Access oraz uniwersalne aplikacje Mój Office i OneNote.

Czym różni się pakiet Office zainstalowany z Internetu od tego z Microsoft Store?

Z trudnych do wytłumaczenia przyczyn, aplikacje klienckie oferowane w Microsoft Store są 32-bitowe zamiast aktualniejszych, 64-bitowych. Ze uwagi na stabilność i bezpieczeństwo obiecane użytkownikom Windows 10 S, ta wersja Office’a nie obsługuje dodatków COM, choć tylko na tej konkretnej wersji systemu Microsoftu. Dodatkowo, desktopowa wersja OneNote’a jest zastąpiona przez nowocześniejszą, uniwersalna.

W zamian aplikacje te są izolowane od systemu, tak jak pozostałe aplikacje w Microsoft Store, co ma gwarantować jego większą stabilność, bezawaryjność i bezpieczeństwo. Korzystanie z Microsoft Store to również wygodny dostęp do wszystkich zainstalowanych aplikacji i subskrybcji w jednym miejscu.

REKLAMA

Czy warto już teraz przesiadać się na Office’a z Microsoft Store?

Nie. W praktyce nie odczujemy żadnej korzyści, stracimy więc tylko czas na odinstalowanie i ponowną instalację aplikacji. Jeżeli jednak będziemy z jakiegoś względu musieli je instalować od zera, warto rozważyć ten nowy kanał dystrybucji. Wyłącznie z uwagi na łatwość zarządzania zainstalowanymi aplikacjami, ale ten powód jest już wystarczający, by dokonać przesiadki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA