REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Czarny dzień dla internetu: nie działa Netflix, a awarie dotknęły też Facebooka, Instagrama i Google'a

Na szczęście mamy czwartek, bo gdyby tak w piątek ktoś zabrał nam Netfliksa, a do tego wyłączył Facebooka, Messengera i Instagrama, to okazałoby się, że plany weekendowe wielu osób ległyby w gruzach, a co gorsze nie mogłyby o tym powiedzieć znajomym na fejsie.

Nie działa Netflix, a awarie dotknęły też Facebooka, Instagrama i Google
REKLAMA
217 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Netflix nie działa

W zasadzie w całej Europie trwa wielka awaria Netfliksa. U wielu użytkowników serwis nie działa, a jeśli działa, to nie można uruchomić odtwarzania filmów ani seriali. Najwięcej zgłoszeń awarii, które odnotował serwis Downdetector, napłynęło z Holandii, Belgii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Polski.

 class="wp-image-669172"

Obecnie przyczyny awarii Netfliksa nie są znane, ale możliwe, że związane są z niedyspozycją usług chmurowych, gdyż niemal równolegle olbrzymie awarie zaliczył Facebook, Facebook Messenger, Instagram oraz Google.

 class="wp-image-669214"

Aktualizacja: Oficjalna strona Netfliksa potwierdza występowanie problemów:

Mamy obecnie problemy z przesyłaniem treści na wszystkich urządzeniach. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Przepraszamy za niedogodności.

Facebook, Messenger i Instagram miały problemy

Trzy potężne usługi społecznościowe należące do Facebooka też miały, a w niektórych rejonach świata nadal mają problemy. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych oraz z Europy zgłaszali przerwy w działaniu Facebooka.

Podobnie było na Instagramie - aplikacja nie wczytywała danych, nie można było publikować nowych treści oraz rozmawiać ze znajomymi. U wielu osób Instagram działa już poprawnie, ale wolniej niż zwykle.

Komunikator Messenger też oberwał. Użytkownicy sygnalizowali głównie problem z wysyłaniem zdjęć. Komunikacja tekstowa działała raczej poprawnie.

Google też miał awarię

Narzędzie Google Classroom było niedostępne w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest dość popularne.

REKLAMA

Classroom to bezpłatna usługa dla szkół, organizacji non-profit oraz użytkowników korzystających z osobistego konta Google. Ułatwia ona uczniom i nauczycielom komunikację w szkole i poza nią. Classroom oszczędza czas i papier, a także pomaga w tworzeniu zajęć, rozsyłaniu zadań, komunikowaniu się i organizowaniu pracy.

Wygląda na to, że niektórzy uczniowie mieli dzisiaj luźniejszy dzień w szkole dzięki Google'owi.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA