REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

LG pokazuje konkurencji, że trzeba się zwijać. I to dosłownie

Wielokrotnie nam pokazywano elastyczne możliwości matryc OLED. Nikt nie zdołał jednak wytłumaczyć, po co nam właściwie giętki telewizor. Firmie LG udało się to jako pierwszej.

08.01.2018
11:25
LG zwijany telewizor OLED
REKLAMA
REKLAMA

Matryce OLED to nie tylko fenomenalna jakość obrazu z uwagi na zasadę ich działania. To również możliwość budowania bardzo cienkich i bardzo giętkich wyświetlaczy. Zalet estetycznych bardzo niegrubego telewizora tłumaczyć nie trzeba. Tylko po co nam telewizor elastyczny?

Do tej pory po to, by móc z rozdziawioną buzią obserwować na konferencjach jak telewizor jest zwijany w rulonik i właściwie nic poza tym. Tym razem jednak na targach CES 2018 firma LG pokazała coś, co nam się faktycznie może przydać. A więc telewizor, który jest wysuwany ze swojej podstawy tylko na życzenie.

Zwijany telewizor OLED od LG, czyli raz go widzisz, a raz nie.

Telewizor to coś, co kradnie nam dużą powierzchnię na ścianie. LG Display chce zmienić podejście do urządzania naszych domów i mieszkań, prezentując 65-calowy wyświetlacz, który na nasze życzenie zwija się do podstawy, na której jest zamontowany.

LG zwijany telewizor OLED class="wp-image-658648"

Podstawa ta ma wielkość zwykłego soundbara. Prawdę powiedziawszy, nie rozumiem dlaczego nie pełni ona roli tego ostateniego, ale tłumaczę to faktem, że mamy do czynienia z prezentacją firmy LG Display – technicznie osobnej formy od LG Electronics – która soundbarami się nie zajmuje.

REKLAMA

Nie wiemy też za wiele o możliwościach samej matrycy poza faktem, że oferuje ona rozdzielczość 4K. Możemy jednak założyć, biorąc pod uwagę specyfikę technologii OLED, że oferuje ona co najmniej taką samą, bardzo wysoką jakość obrazu, co te montowane w sprzedawanych już, sztywnych telewizorach tego typu.

Niestety, nie wiemy kiedy telewizor pojawi się na rynku i ile będzie kosztował. Został on zaprezentowany przez LG Display, a nie jako gotowe rozwiązanie LG Electronics, dlatego poczekamy na niego jeszcze kilka miesięcy. Właściwa konferencja firmy LG na targach CES 2018 odbędzie się dziś wieczorem. Wtedy zapewne poznamy więcej szczegółów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA