REKLAMA

Lenovo pokazując nowości pamięta, że komputery mają służyć przede wszystkim do wygodnej pracy

Nie licząc entuzjastów gier wideo, większość z nas potrzebuje laptopa, by móc szybciej i wygodniej pracować i się uczyć. PC to narzędzie do zwiększania produktywności. Tej misji wierne pozostaje Lenovo.

09.01.2018 16.41
lenovo thinkpad x1 miix 630
REKLAMA
REKLAMA

Targi CES 2018 to okazja do zaprezentowania swoich planów na rozpoczynających się rok. Widzieliśmy już doskonale się zapowiadające portfolio produktów HP. Teraz przyszedł czas na przyjrzenie się nowościom zaprezentowanym przez Lenovo. Zwłaszcza że firma specjalnie czekała z nimi na CES. Linie ThinkPad X, ThinkPad T i ThinkPad L zdążyła już odświeżyć na samym początku roku.

Na dodatek jest się czemu przyglądać. Firma zaprezentowała na swoim stoisku wiele nowych komputerów, na szczególną uwagę zasługują jednak odświeżone urządzenia z linii ThinkPad X1, a także tablety hybrydowe Miix 630. Przyjrzyjmy się im bliżej.

ThinkPady X1 z wyświetlaczami zgodnymi z Dolby Vision i z asystentką Alexa na pokładzie.

lenovo thinkpad x1 miix 630 class="wp-image-659665"

Lenovo zaprezentowało na CES 2018 odświeżone wersje ThinkPadów X1 ze wszystkich serii, a więc Carbon, Yoga i Tablet. Urządzenia te będą jeszcze wydajniejsze i pracować jeszcze dłużej na akumulatorze dzięki przesiadce na procesory Intel Core 8. generacji. Linie ThinkPad X1 Carbon i Yoga zawierają też mechanizm ThinkStutter, który jest fizycznym zabezpieczeniem kamery internetowej w formie zasuwki, chroniącym przed cyberwłamywaczami.

Wszystkie nowe ThinkPady X1 można ładować za pomocą złącza Thunderbolt 3 w formie USB-C. Wszystkie też będą zawierały edycję Windows 10 bez jakiegokolwiek bloatware’u za wyłączeniem niezbędnych do obsługi sprzętu systemowych aplikacji Lenovo. Wszystkie będą też posiadać kamery i czytniki linii papilarnych zgodne z Windows Hello.

lenovo thinkpad x1 miix 630 class="wp-image-659668"
(efekt symulowany)

Intrygującą nowością jest systemowa integracja nowych ThinkPadów X1 z Alexą. Komputery wyposażono w dookólny system mikrofonów, które będą nasłuchiwać poleceń głosowych, nawet gdy komputer znajduje się w stanie uśpienia. Jeszcze ciekawszą nowością są dotykowe wyświetlacze, które są na tyle dobre, że zyskały zgodność ze standardem HDR, jakim jest Dolby Vision. Nie jest jasne jak z wiernością kolorów w tych wyświetlaczach, co jest istotne dla osób zajmujących się profesjonalną obróbką wideo.

W najgorszym razie i tak na tym skorzystamy, coraz więcej usług VoD oferuje treści w Dolby Vision. Linia Tablet dodatkowo zyskała wersję z obsługą LTE-A, usprawniono też rysik, który teraz obsługuje 4096 poziomów nacisku.

Odświeżone ThinkPad X1 Carbon i Yoga pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Ich najsłabsze konfiguracje będą kosztować, odpowiednio, 1710 i 1890 dol. X1 Tablet pojawi się w marcu, zapłacimy za niego aż 1600 dol.

Miix 630, czyli tablet zawsze połączony z siecią i niekoniecznie do prądu.

lenovo thinkpad x1 miix 630 class="wp-image-659671"

Zgodnie z przewidywaniami, Lenovo dołączyło do grupy producentów oferujących sprzęt z Windows i procesorem ARM. Jego propozycją jest tablet hybrydowy Miix 630 ze Snapdragonem na pokładzie. Urządzenie ma pracować 20 godzin bez konieczności podłączania go do ładowarki, dzięki specyfice zastosowanego procesora oraz akumulatorowi o pojemności 48 Wh. Dodatkowo będzie zawsze połączone z siecią LTE, nawet w stanie uśpienia, synchronizując na bieżąco nasze dane i powiadomienia w razie potrzeby.

lenovo thinkpad x1 miix 630 class="wp-image-659674"

Miix 630 wyposażony jest w układ Snadragon 835 z Adreno 530, jego najdroższa wersja zawiera 8 GB RAM-u i 256 GB pamięci masowej. W tablecie znajdziemy też kamerę zgodną z Windows Hello. Wyświetlacz Miiksa to 12,3-calowy panel pracujący w rozdzielczości Full HD. Do urządzenia dołączona będzie klawiatura, umożliwiająca konwersję tabletu w laptopa, oraz rysik zdolny do odróżnienia 1024 poziomów nacisku. Samo urządzenie ma 7,3 mm grubości i 770 g masy. Całością zarządza Windows 10 S, który – w razie potrzeby – można za darmo zamienić na Windows 10 Pro, choć czas tej promocji jest ograniczony do jednego roku.

Najtańsza wersja tabletu ma kosztować 800 dol. W sprzedaży ma się pojawić na przełomie marca i kwietnia.

REKLAMA

Wszystkie z powyższych urządzeń zaprojektowane są tak, by ułatwiać użytkownikom pracę.

Poprzez konstrukcje urządzeń, ich moc obliczeniową czy wydajność energetyczną. Jak się sprawują w praktyce? O tym się przekonamy dopiero za jakiś czas. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że przekonać się chcemy. W każdym z modeli znajdziemy usprawnienia, które – przynajmniej w teorii – znacząco poprawią komfort pracy na tych urządzeniach. Oby tak dalej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA