REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Każdy gracz powinien posiadać konsolę, PC-ta i Nintendo - Kinga Kujawska o przejściu do ESL Polska

Kinga Kujawska opuściła ekipę PlayStation i rozpoczęła przygodę z e-sportem. Porozmawialiśmy z prezenterką o kulisach jej przejścia do ESL Polska. Spytaliśmy, kiedy dokładnie podjęła decyzję o wejściu w świat pecetów i czy wymieni teraz pada na myszkę.

30.01.2018
18:52
Kinga Kujawska ESL Polska PlayStation Prezenterka YouTube Wideo Gry Wywiad
REKLAMA
REKLAMA

Polscy fani konsol Sony pod koniec minionego roku musieli pożegnać się z Kingą Kujawską, która po blisko 4 latach postanowiła zrezygnować z dalszego prowadzenia kanału PlayStation Polska Ekstra. Nie znika jednak z sieci.

Jak stwierdza w rozmowie ze Spider’s Web, chociaż sama zaczęła grać w CS:GO, emocjonować się e-sportem i kibicować Virtus.pro, wcale nie ma zamiaru chować PlayStation do szafy. No i nadal będzie występować przed kamerą.

Kinga Kujawska pojawi się na kanale ESL Polska.

Transfer został ogłoszony przez organizację wczoraj w ciągu dnia. Do mediów trafiła informacja, że Kinga Kujawska będzie „relacjonować najważniejsze wydarzenia krajowe i międzynarodowe oraz współpracować przy rozwoju kanałów wideo”.

Kinga Kujawska oficjalnie rozpocznie współpracę z ESL Polska pojutrze, a już w dniach 24–25 lutego będzie relacjonować imprezę ESL One Katowice powered by Intel. Tydzień później, czyli w dniach 2–4 marca, odwiedzi z kamerą i mikrofonem IEM Katowice.

A co na temat zmiany barw ma do powiedzenia główna zainteresowana?

Piotr Grabiec: Ponad miesiąc czekaliśmy na informację, czym będziesz się teraz zajmować. Nasuwa się pytanie, czy żegnając się z Sony, miałaś już plan na dalszy rozwój kariery, czy może propozycja współpracy ze strony ESL pojawiła się dopiero później?

Kinga Kujawska: Moje odejście z PlayStation było podyktowane chęcią dalszego rozwoju i tworzenia własnych projektów. Miałam w planach produkcję swojego autorskiego programu oraz streamowanie. Po ogłoszeniu zakończenia współpracy z PS otrzymałam wiele fantastycznych propozycji pracy, ale gdy pojawił się pierwszy kontakt od ESL, pojechałam na spotkanie jeszcze tego samego dnia. Wiedziałam, że e-sport to świetny kierunek, a ESL to największa na świecie marka związana z tą branżą.

ESL ogłosiło, że będziesz „relacjonować najważniejsze wydarzenia krajowe i międzynarodowe”. Śledziłaś wcześniej scenę e-sportową i interesowały cię gry na pecety, czy to nowy świat, który dopiero poznajesz?

Pamiętam moment, kiedy podczas WGW 2016 siedziałam na trybunach turnieju CoD i aż sama byłam zdziwiona, jak wielkie wywołał u mnie emocje, a przecież to nieporównywalna skala do największych rozgrywek w CS:GO czy LoL. Te gry wypełniają hale tysiącami kibiców z całego świata, a praca przy takich eventach to coś, czego nie mogę się doczekać! Od kilku miesięcy aktywnie śledzę mecze esportowe i nie ma co ukrywać- ten świat uzależnia!

Wcześniej byłaś związana z grami na konsole, a pecety to nieco inne środowisko graczy. Co najbardziej zaskakuje po takiej zmianie barw?

Tak naprawdę swoją przygodę z grami zaczynałam od PC-ta, spędzając długie godziny z moją siostrą bliźniaczką przy Heroes 3, konsola wjechała nieco później. Najbardziej zaskoczył mnie rozmach, z jakim organizowane są turnieje e-sportowe i ile pracy musi włożyć każda drużyna w przygotowania przed eventem. Niesamowite jest to, jak wielka rzesza fanów śledzi rozgrywki i emocje, które temu towarzyszą. Łzy na trybunach to normalka.

Która z e-sportowych gier najbardziej przypadła ci do gustu i które zawody najchętniej teraz oglądasz? Grasz teraz sama w LoL-a albo CS-a, masz już jakieś ulubiony drużyny, zawodników, którym kibicujesz?

Uwielbiam strzelanki, dlatego bez wahania odpowiadam - CS:GO! Zaczęłam oczywiście od gry na boty, a teraz gram już z kumplami z pracy i idzie mi coraz lepiej. Staram się oglądać wszystkie mecze, w których grają Polacy i chyba nikogo nie zdziwi, że czekam na dobry występ Virtus.Pro w Katowicach.

Byłaś nie tylko prezenterką na kanale PlayStation Extra, ale też aktywnym graczem. Wiążąc się zawodowo z ESL, zmieniasz prywatną platformę i przechodzisz do obozu #PCMasterRace, czy może nadal będzie można cię spotkać na serwerach PS4?

Wyznaję zasadę, że każdy gracz powinien posiadać konsolę, PC-ta i Nintendo Wii! 🙂 Oczywiście kocham swoją PS4 i dalej będzie można mnie spotkać na serwerach, zwłaszcza że na PlayStation mam świetną ekipę do gier multi.

REKLAMA

Na koniec możesz wymienić trzy ulubione gry?

W co gram? Obecnie dzielę swój czas między Monster Hunter World, CS:GO i Fortnite.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA