REKLAMA

Lepiej późno, niż wcale. Z Android Auto w samochodzie już wkrótce skorzystamy bezprzewodowo

JVCKENWOOD zapowiedziało dwa nowe systemy infotainment, których największą zaletą będzie bezprzewodowa komunikacja z Android Auto. Jak to mówią: lepiej późno, niż wcale.

02.01.2018 13.13
jvckenwood bezprzewodowa obsługa android auto
REKLAMA
REKLAMA

Największą wadą Android Auto (oprócz tego, że aplikacja oficjalnie nadal pozostaje niedostępna w naszym kraju) jest kablowe połączenie z samochodowym systemem infotainment. W czasach tak powszechnej komunikacji bezprzewodowej jest to po prostu uciążliwe.

Kupując nowy samochód, który obsługuje Android Auto, nikt o zdrowych zmysłach nie cieszy się z informacji, że do poprawnej współpracy ze smartfonem wymagany jest kabel. Do tej pory nikt nie był za bardzo zainteresowany zmianą tego stanu rzeczy. Aż do teraz.

Bezprzewodowa komunikacja z Android Auto pojawi się jeszcze w tym roku.

Firma JVCKENWOOD zapowiedziała właśnie dwie nowe jednostki, które jako pierwsze obsługiwać będą bezprzewodowe połączenie z aplikacją Android Auto. Japoński producent już w 2016 r. przebąkiwał, że pracuje nad bezprzewodową komunikacją z Android Auto. Jak widać jednak, opracowanie odpowiedniej technologii zajęło Japończykom prawie 2 lata.

Jak na razie o obu tych sprzętach wiemy niewiele. Jednostka z logo Kenwood wyposażona będzie w duży ekran LCD o rozdzielczości 1280 x 720 px i przekątnej ok 10". Informacje o przekątnej nie zostały jeszcze potwierdzone. Ta ze znaczkiem JVC będzie miała trochę mniejszy ekran - 6,8" (tutaj z kolei rozdzielczość pozostaje tajemnicą).

Oba sprzęty zostaną zaprezentowane już w przyszłym tygodniu na tegorocznych targach CES w Las Vegas, na stoisku JVCKENWOOD. Oprócz tego firma zapowiedziała, że na jej stoisku będzie można zobaczyć tegoroczny model Mitsubishi Eclipse Cross z nowym, w pełni bezprzewodowym (jeśli chodzi o komunikację z Android Auto i Apple Car Play) systemem infotainment.

REKLAMA

Miejmy nadzieję, że inni producenci pójdą tą samą drogą.

Oczywiście zanim w pełni bezprzewodowa komunikacja pomiędzy samochodowymi systemami, a naszymi smartfonami stanie się standardem, minie jeszcze trochę czasu. Mam jednak nadzieję, że inne koncerny oprócz Mitsubishi również zaoferują nam w tym roku modele wyposażone w opcję pełnej, bezprzewodowej komunikacji ze smartfonami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA