REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

GTA, Max Payne i Manhunt za dolara. Na Humble Bundle sprzedają ponadczasowe hity Rockstara

Rozpoczęła się kolejna charytatywna wyprzedaż Humble Bundle. Tym razem gracze mają okazję kupić ponadczasowe hity od Rockstar Games, wspierając przy tym fundację zajmującą się ochroną lasów deszczowych oraz lokalnych społeczności.

31.01.2018
8:56
Humble Bundle: GTA, Max Payne i Manhunt za śmiesznego dolara
REKLAMA
REKLAMA

Zasady Humble Bundle są niezmienne od lat. Organizatorzy charytatywnej wyprzedaży podzielili produkcje od Rockstar Games na trzy zbiory. Dostęp do pierwszego z nich odblokujecie po wpłaceniu dowolnej sumy, rozpoczynającej się od jednego dolara. Nikt nie zmusi was, abyście wydali więcej, chociaż oczywiście jest to wskazane.

Drugi zbiór gier zostaje odblokowany, gdy zapłacicie więcej, niż dynamicznie zmieniająca się średnia wszystkich wpłat. Z kolei dostęp do gier z ostatniej, trzeciej grupy zyskuje się po przekroczeniu sztywnego progu cenowego. W przypadku zbioru gier Rockstara jest to równe 15 dolarów. Oczywiście zyskując dostęp do wyższego zbioru automatycznie otrzymujemy również wszystkie pozycje ze zbiorów niższych.

Promocja Humble Bundle to okazja do uzupełnienia biblioteki o serie GTA, Max Payne czy L.A. Noire

Za jednego dolara można nabyć zbiór gier, w skład którego wchodzą tytuły:

  • Manhunt (Windows)
  • GTA III (Windows, macOS)
  • GTA: Vice City (Windows, macOS)
  • Max Payne (Windows)

Klasyka klasyki. Szkoda tylko, że wraz z kopiami na stacjonarne komputery nie otrzymuje się dodatkowo mobilnych odpowiedników na Androida lub iOS. Zarówno obie odsłony GTA, jak również pierwszy Max Payne dorobiły się dotykowych edycji dopasowanych do ekranów smartfonów i tabletów. Co do Manhunta… cóż, to bardzo brutalny horror. Pełen sadyzmu i krwawych sekwencji. Specyficzna produkcja, przy której nawet niektórzy miłośnicy grozy mieli dosyć.

Znacznie bardziej okazały jest drugi zbiór gier, odblokowywany po przekroczeniu średniej z wpłat. Ta aktualnie wynosi prawie 10 dolarów. W skład tej grupy wchodzą produkcje Bully: Scholarship Edition, GTA San Andreas, L.A. Noire oraz Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Od siebie polecam zwłaszcza tę pierwszą pozycję. Na tle takich hitów jak Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption gra Bully przeszła stosunkowo bez echa. Wielka szkoda, bo to unikalne dzieło. Wyobraźcie sobie GTA, ale na mniejszą skalę, do tego w kampusie uczelnianym. Wyjątkowa przygoda.

 class="wp-image-671041"
REKLAMA

W skład najdroższej grupy gier, odblokowywanej po zapłaceniu 15 dolarów, wchodzi GTA IV wraz z dodatkami Episodes from Liberty City, dodatki do L.A. Noire, a także Max Payne 3 wraz z przepustką sezonową. Muszę przyznać, że ze wszystkich zestawów gier Rockstara, to właśnie ten najdroższy prezentuje się najmniej okazale. Nie przeczę, GTA IV i Max Payne 3 to świetne gry, ale zabrakło czegoś naprawdę spektakularnego. Zabrakło GTA V.

Oczywiście trudno się dziwić Rockstarowi, który nie chce wyprzedawać Grand Theft Auto V za drobne. Pomimo kilkuletniej obecności tego tytułu na rynku, Piątka wciąż zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce najchętniej i najczęściej kupowanych gier wideo. Ze sprzedażą zbliżającą się do 90 milionów egzemplarzy (!), GTA V jest jednym z najbardziej dochodowych tytułów w historii gier wideo. Nie ma co przedwcześnie przeganiać z kurnika kokoszki znoszącej złote jaja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA