REKLAMA

Masz laptopa HP? Uważaj - może zapłonąć. Firma rozpoczyna globalny program napraw

HP to producent jednych z najlepszych laptopów działających w oparciu o system Windows. Jednak nawet rynkowym liderom zdarza się od czasu do czasu solidne potknięcie. Tak jest w tym przypadku. Modele laptopów HP sprzedawane od 2015 roku mogą posiadać wadliwe akumulatory, które grożą poparzeniem użytkownika lub nawet pożarem. Dlatego firma prosi was o kontakt.

05.01.2018 18.51
Masz laptop HP? Sprawdź, czy nie musisz wymienić w nim baterii
REKLAMA
REKLAMA

HP ogłasza globalny, darmowy i dobrowolny program bezpieczeństwa dotyczący wymiany akumulatorów w laptopach. Wadliwe baterie mają tendencję do przegrzewania, co zdaniem firmy może skutkować poparzeniami oraz pożarami. Sprawa jest jak najbardziej poważna. Problem dotyczy modeli sprzedawanych na całym świecie od grudnia 2015 do grudnia 2017 roku. Wadliwe akumulatory mogą znajdować się w urządzeniach z serii:

  • HP Probook 64x (G2 i G3),
  • HP ProBook 65x (G2 i G3),
  • HP x360 310 G2,
  • HP ENVY m6,
  • HP Pavilion x360,
  • Notebooki HP 11,
  • Przenośne stacje robocze HP Zbook (17 G3, 17 G4 oraz Studio G3)

Jak sprawdzić, czy laptop HP ma wadliwy akumulator?

To na szczęście bardzo proste. Firma ułatwia domową diagnostykę, tworząc specjalny program rozpoznający rodzaj akumulatora. Za pomocą bezpiecznej aplikacji HP Battery Program Validation Utility dowiecie się, czy posiadacie wadliwe ogniwa i czy powinniście rozpocząć procedurę zamawiania technika HP. Jeżeli tak jest w istocie, nie zwlekajcie z wymianą. Powinniście jej dokonać również wtedy, gdy z waszym urządzeniem nie działo się nic podejrzanego, ale program wykrył nieprawidłowości z akumulatorem.

Jeśli program HP Battery Program Validation Utility poinformował was, że posiadacie wadliwy akumulator, to zachowajcie spokój i postępujcie zgodnie z instrukcją. Pierwszą czynnością, którą powinniście wykonać, jest uruchomienie programu HP Assistant, domyślnie zainstalowanego na każdym laptopie od tego producenta. Asystent aktualizacji poinformuje o tym, że do pobrania jest nowa wersja BIOS-u. Po jej zainstalowaniu laptop będzie działał w specjalnym trybie bezpieczeństwa; przy pomocy kabla zasilającego i bez użycia wadliwego akumulatora.

REKLAMA

Teraz, gdy laptop jest już zabezpieczony, a wam nie grozi poparzenie lub pożar, możecie skorzystać z dalszych kroków zawartych w programie HP Battery Program Validation. To właśnie za pośrednictwem tej aplikacji zgłasza się zamówienie na nowy akumulator. Przypominam, że jego wymiana jest bezpłatna. Gdy zamówienie zostanie pozytywnie zweryfikowane, technik HP skontaktuje się z wami w przeciągu 3 - 5 dni, aby umówić się na wizytę. Specjalista pojawi się z nowym akumulatorem, a sam proces wymiany będzie miał miejsce u ciebie w domu.

Więcej informacji na temat ogólnoświatowego programu wymiany znajdziecie w oficjalnym FAQ od HP, przetłumaczonym na język polski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA