REKLAMA

HP pokazało komputer moich marzeń. Nowy Spectre X360 i HP Envy X2 nie mają sobie równych

HP z roku na rok pokazuje coraz bardziej imponujące komputery przenośne. Na targach CES 2018 zwrócił na siebie uwagę hybrydą konkurującą z Surface Pro, a także niesamowitym laptopem Spectre x360.

08.01.2018 15.32
HP Envy x2 Spectre x360
REKLAMA
REKLAMA

Jaki powinien być komputer przenośny? Wydajny, pracować długo na akumulatorze, wygodny i funkcjonalny. A przy okazji jeszcze ładny. Wygląda na to, że tegoroczne komputery HP właśnie to zapewnią. Z jednym małym i w miarę uzasadnionym wyjątkiem.

Zacznijmy od HP Envy x2, w którym sam możesz zdecydować, na czym ci najbardziej zależy.

HP Envy x2 dostępny będzie w dwóch wersjach. O pierwszej – znacznie ciekawszej – wiedzieliśmy już od pewnego czasu. To tablet umożliwiający łatwą transformację w laptopa, który jest wyposażony w procesor Snapdragon 835. Pracuje on pod kontrolą pełnego Windows 10, mimo zawierania w swojej konstrukcji procesora ARM. Ma on oferować ponad 20 godzin pracy bez konieczności ładowania akumulatora, zarazem pracując w trybie Always Connected (nawet po uśpieniu urządzenie synchronizuje dane z Siecią).

Tablet jest wyposażony w 12,3-calowy wyświetlacz Full HD chroniony szkłem Gorilla Glass 4, zawiera 8 GB RAM i 256 GB pamięci masowej. Ma 6,9 mm grubości i 0,7 kg masy, może więc pod względem poręczności konkurować nawet z iPadem Pro. Do zestawu dołączona jest klawiatura z podświetlanymi przyciskami i 1,3-milimetrowym skokiem, a także rysik. Całość uzupełniają głośniki Bang and Olufsen, złącze USB-C, slot na kartę SIM, slot na kartę pamięci, złącze słuchawkowe i 13-megapikselowy aparat z tyłu oraz 5-megapikselowy z przodu.

HP Envy x2 Spectre x360 class="wp-image-658717"

Wersja z procesorem Intela – co ciekawe – będzie się różnić w kwestii ergonomii. Zamiast stojaka i klawiatury podobnej do Type Cover wersja ta będzie tegoż stojaka pozbawiona, a za stabilizację tabletu odpowiadać będzie mechanizm w samej klawiaturze, podobny do tego stosowanego przez Apple’a. Nie jest też jasne, czemu HP zastosował siódmą – zamiast ósmej – generację procesorów Core. Bez wątpienia będą one jednak znacznie wydajniejsze od wersji ze Snapdragonem. Zaoferują jednak znacznie krótszy czas pracy na akumulatorze, bo tylko 15 godzin.

HP Spectre x360 15 z procesorem Intela ósmej generacji i układem graficznym Radeon RX Vega M – oto mój komputer marzeń.

HP Envy x2 Spectre x360 class="wp-image-658720"

Od długiego czasu obserwuję rozwój linii Spectre x360. Jestem szczerze zakochany, mając zarówno w pamięci kilkumiesięczną pracę na notebooku z pierwszej generacji tej linii, jak i mając styczność z kolejnymi. To wspaniale zbudowane, wydajne, ciche, funkcjonalne laptopy. A ich najnowszy przedstawiciel powoduje u mnie aż donośne westchnienie.

Najnowsza odmiana 15-calowej wersji Spectre x360 została poddana liftingowi. Zmieniło się nieco wzornictwo urządzenia – zaokrąglenia ustąpiły miejsca ostrzejszym krawędziom – i uaktualniono podzespoły komputera. W efekcie otrzymujemy bardzo wydajny komputer, oferujący 13,5 godz. pracy bez podłączania do ładowarki i system szybkiego ładowania pozwalający na uzupełnienie 50 proc. energii w raptem pół godziny.

REKLAMA

Komputer zawiera dwa złącza Thunderbolt i wyświetlacz 4K. Jego sercem są procesory Intela ósmej generacji. Możemy też zdecydować, czy preferujemy układ graficzny MX150 od Nvidii, czy też mobilną wersję Radeon RX Vega M.

Niestety, jak zawsze, tanio nie będzie. Najtańsza z konfiguracji – nie wiemy co ona zawiera – ma kosztować 1370 dol…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA