REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Podróże

Winter is coming nabrało nowego znaczenia. W Finlandii powstał hotel rodem z Gry o tron

26.01.2018
10:17
snowvillage
REKLAMA

Jeżeli kiedykolwiek chciałeś przenieść się do świata Gry o tron i zima ci nie straszna, to teraz możesz to zrobić. W Finladii powstał hotel, który nadaje nowego znaczenia słynnemu cytatowi z produkcji – winter is coming.

REKLAMA

Hotel rodem z Gry o tron został niedawno otworzony w Finlandii, w gminie Kittilä, która mieści się na terenie Laponii. Co roku w tym miejscu pojawia się nowy obiekt z innym motywem przewodnim. Za każdym razem SnowVillage, bo to na jej terenie znajduje się hotel, zmienia swój kształt i wielkość, zaskakując tym samym odwiedzających. Tegoroczny projekt powstał we współpracy z HBO Nordic.

 

 

SnowVillage, czyli śnieżna wioska, mieści się na 20 tys. m2. Oprócz hotelu na jej terenie znajdziemy również lodowy bar, gdzie możemy napić się drinka, czy restaurację. Jest też kaplica, w której zakochane pary mogą wziąć ślub w pięknej zimowej scenerii.

 

Co roku do budowy całej wioski zużywa się 20 mln kg śniegu i 350 tys. kg kryształów lodu. Prace zaczynają się w okolicach listopada. Istotne jest, żeby temperatura wynosiła ok. -10’C.

 

W hotelu pod szyldem Gry o tron znajdują się lodowo-śnieżne pokoje i apartamenty. Pomieszczenia zostały zaprojektowane przez rzeźbiarzy z Polski, Rosji, Ukrainy i Łotwy.

 

W hotelu natkniemy się na smoki…

 

…a także (o zgrozo!) na Białych Wędrowców!

 

Będziemy mieli też szansę zasiąść na Żelaznym Lodowym Tronie.

 

Odwiedzimy również salę z twarzami, znaną fanom serialu z Domu Czerni i Bieli.

 

Wygląda to wszystko fantastycznie!

 

SnowVillage możemy odwiedzać do 8 kwietnia tego roku. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

To może być doskonały cel wycieczki dla wszystkich tych, którzy już tęsknią za Grą o tron. Zwłaszcza, że finałowy, ósmy sezon serialu pojawi się – jak potwierdziła stacja HBO – dopiero w 2019 roku.

 

REKLAMA

*Autorem zdjęć w tekście jest Tuomas Kurtakko

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA