REKLAMA

Nowe BMW i8 Coupe to prawdopodobnie najpiękniejsza sportowa hybryda na świecie

Kiedy większość producentów aut nadal zastanawia się, czy sportowe hybrydy mają jakikolwiek sens, BMW pokazuje już drugą generację swojego hybrydowego Coupe.

15.01.2018 17.55
bmw i8 coupe
REKLAMA
REKLAMA

i8 Coupe to brat-bliźniak kabrioletu i8 Roadster. Największą różnicą jest oczywiście twardy dach, zamontowany w Coupe. Dla kogoś, kto szuka sportowej hybrydy, a przy tym nie jest zbyt wielkim fanem kabrioletów, nowa propozycja BMW wydaje się idealna.

BMW i8 Coupe: co nowego?

bmw i8 coupe class="wp-image-663028"

Tak, jak w przypadku Roadstera, hybrydowe Coupe dostało nowe ogniwo o pojemności 11,6 kWh. To z kolei pozwoliło na zamontowanie odrobinę mocniejszego silnika elektrycznego - zamiast 96 kW, ma on teraz 105 kW. W połączeniu z 3-cylindrową, turbodoładowaną jednostką benzynową o pojemności 1,5 l, łączna moc nowego Coupe wynosi 369 KM. Rozpędzenie się od zera do setki zajmuje mu 4,4 sekundy.

bmw i8 coupe class="wp-image-663037"

Nowe i8 Coupe napędzane jest w identyczny sposób, jak poprzednia generacja. Przednią oś napędza silnik elektryczny, tylną zaś jednostka spalinowa. Dzięki zwiększonej pojemności akumulatora, Bawarczycy chwalą się, że "elektryczny zasięg" nowego modelu wzrósł do 55 km. Prędkość maksymalna z wyłączonym silnikiem benzynowym wynosi 120 km/h.

bmw i8 coupe class="wp-image-663040"

Oczywiście nikt nie kupuje 2-osobowego super-samochodu, żeby jeździć nim oszczędnie, ale te 55 km zasięgu z odłączonym silnikiem benzynowym przyda się w miastach, w których obowiązuje zakaz poruszania się samochodami spalinowymi w ścisłym centrum.

BMW chwali się, że i8 to najpopularniejsze sportowe hybrydy na świecie

bmw i8 coupe class="wp-image-663031"

Co prawda jest to dość wąska nisza, ale zawsze to jakiś powód do dumy. Dzięki zastosowaniu aluminiowego podwozia i karoserii z tworzyw sztucznych, nowe i8 jest niezwykle lekką hybrydą. Przekłada się to z pewnością na radość z jazdy - pewnie dlatego jest to najchętniej kupowana, sportowa hybryda na świecie.

REKLAMA

Nowe Coupe oferowane będzie w dwóch nowych kolorach nadwozia: E-Copper metallic (czyli miedziany) i Donington Grey metallic (jasny szary). Nowością jest też Air Shutter - wlot powietrza, który automatycznie zmienia swój kąt nachylenia w zależności od aktualnych potrzeb silnika.

Nowe i8 Coupe trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Oficjalna cena jak na razie pozostaje tajemnicą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA