REKLAMA

Wideo dnia: ekstremalny zjazd na nartach bez śniegu, czyli reklama Audi bez Audi

Obejrzałem ten czterominutowy film trzy razy pod rząd. Ta błyskotliwa reklama Audi jest jednocześnie jednym z najbardziej widowiskowych klipów o sportach ekstremalnych.

25.01.2018 16.37
audi quattro reklama narty
REKLAMA
REKLAMA

Candide Thovex, profesjonalny narciarz i filmowiec, pokazał nowe wideo, w którym jeździ na nartach i robi efektowne triki na wszystkim, tylko nie na śniegu. Oglądamy jego zjazd po skałach, stepach, wzgórzach pyłu wulkanicznego, połaciach trawy, schodach Muru Chińskiego, dżungli, pustyni i w końcu po wodzie.

To po prostu trzeba zobaczyć.

W filmie wielkie wrażenie robią nie tylko umiejętności sportowca, ale też przepiękne kadry. Statyczne ujęcia mieszają się z dynamicznymi, w których kamera znajduje się na ziemi i w powietrzu. Ciasne ujęcia przeplatają się z ogólnymi planami, w których sportowiec jest tylko małą kropką na tle dzikiej przyrody. Swoją rolę odgrywa też czas, który często spowalnia, pokazując najciekawsze wyczyny w slow-motion.

Dopiero w ostatnich sekundach filmu okazuje się, że to część kampanii reklamowej Audi. Pojawia się napis „Wszystkie warunki są perfekcyjnymi warunkami. Audi Quattro.” A więc cały film był metaforą tego, że napęd Quattro radzi sobie w każdych warunkach terenowych. Bardzo inteligentne, nienachalne i efektowne porównanie. Plus dla Audi, takie reklamy mógłbym oglądać codziennie.

Film jest kontynuacją kampanii z 2015 roku.

W 2015 roku Candide Thovex nagrał z Audi pierwszą wersję filmu. Dwuminutowe nagranie rozeszło się w sieci w wiralowym tempie.

Część osób zastanawiała się, czy film nie jest manipulacją. Materiał zza kulis pokazał, że wszystkie sceny zostały nagrane naprawdę.

REKLAMA

I choć mam z tyłu głowy świadomość, że oglądam reklamy, to dawno nie widziałem kreacji zrobionych z takim smakiem, gdzie firma i jej technologia stanowią tylko klamerkę spinającą wyjątkową, piękną wizualnie treść. Rewelacja!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA