REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Od teraz chłopaki z Abstra - ci od AbstrachujeTV - będą mieli wiele wspólnego z e-sportem

Abstra, polski producent treści na YouTubie, łączy się z drużyną e-sportową AGO Gaming, żeby lepiej dotrzeć z reklamami do zapalonych graczy. 

04.01.2018
13:50
Abstra - ci od AbstrachujeTV - łączą się z zespołem e-sportowym
REKLAMA
REKLAMA

Nowa inwestycja łącząca drużynę e-sportową i producenta treści na YouTube ma za zadanie ułatwić reklamodawcom dotarcie do graczy.

Niedostępni gracze.

Inwestorzy zapowiadają połączenie udziałów spółki Abstra z udziałami z AGO Gaming, drużyną e-sportową CS:GO. Nowa grupa ma ułatwić reklamodawcom dostęp do nowej grupy docelowej. Jak twierdzi w rozmowie z Pulsem Biznesu Alexander Wandzel, jeden z jej udziałowców, dotarcie do graczy bez takiego narzędzia jest wyjątkowo trudne:

Istotniejszy jest jednak fakt, że komunikacja poprzez e-sport jest tak naprawdę jedynym sposobem, aby skutecznie dotrzeć do pasjonatów gier. Osoby oglądające rozgrywki e-sportowe oraz grające na komputerze, smartfonie czy konsoli praktycznie nie konsumują innych treści.

Takie słowa z ust osoby inwestującej w e-sport mogą zaskakiwać. To potwierdzenie istniejącego stereotypu dotyczącego graczy, którzy są zamknięci w świecie gier i niezainteresowani rzeczywistością pozawirtualną.

Powyższa wypowiedź może się opierać jednak na przeprowadzonych przed podjęciem inwestycji badaniach, z których wynika, że istnieje atrakcyjna marketingowo grupa graczy, niezainteresowanych niczym, co nie ma związku z e-sportem lub grami. Jednak nazwanie tej grupy graczami w ogóle, jest uogólnieniem, które działa na szkodę wizerunku graczy, kibiców e-sportu i samych e-sportowców.

Kolejny krok na scenie e-sportowej.

Dobrze widzieć, jak polska scena e-sportowa coraz bardziej się profesjonalizuje. Jednym z powracających często problemów drużyn jest brak sensownej strategii marketingowej i dużego inwestora, który byłby zainteresowany długoterminową współpracą. Wybranie AGO Gaming wydaje się przemyślanym posunięciem. CS:GO jest jedną z tych gier e-sportowych, które cieszą się dużą popularnością i w których Polacy odnoszą międzynarodowe sukcesy.

REKLAMA

W zapowiedzianej współpracy może chodzić również o to, żeby połączyć obie inwestycje Bogusława Leśnodorskiego - byłego prezesa i współwłaściciela Legii Warszawa - który pod koniec ubiegłego roku zainwestował w Abstra oraz w AGO Gaming. Jak wiadomo, duży może więcej, a skoro grupy docelowe fanów Abstra i AGO to często ci sami, młodzi ludzie, to każda kooperacja jest tutaj uzasadniona.

Ciekawie będzie zatem obserwować, jak inwestor potraktuje drużynę AGO. Czy będzie inwestował w jej sukces e-sportowy, czy skupi się na budowaniu popularność zawodników w internecie. Na razie Leśnodorski zapowiada w rozmowie z Pulsem Biznesu, że chce uczynić z zawodników sportowców z prawdziwego zdarzenia. Trzymam kciuki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA