REKLAMA

Nadchodzi YouTube Remix. Ma być konkurentem dla Spotify i Apple Music

YouTube szykuje kolejną płatną usługę muzyczną, tym razem taką z prawdziwego zdarzenia. Ma to być konkurencja dla Spotify, a jej debiut planowany jest na marzec.

08.12.2017 09.42
YouTube
REKLAMA
REKLAMA

Nie poznaliśmy jeszcze nazwy nowej usługi, ale wewnątrz firmy jest ona nazywana YouTube Remix. Jej debiut jest planowany na marzec, a już od samego początku usługa będzie wspierana przez Warner Music Group, jedną z czołowych wytwórni muzycznych. Rozmowy z innymi wytwórniami nadal trwają.

Jak ma działać YouTube Remix?

YouTube Remix będzie konkurencją dla Spotify, Apple Music i Tidala, a więc będzie muzyczną usługą streamingową. Nowy serwis ma wykorzystywać elementy znane z YouTube’a, w tym wideo.

Główną częścią serwisu ma być strumieniowanie muzyki, ale znajdą się tam też teledyski. Podobne rozwiązanie funkcjonuje dziś w Apple Music, gdzie również znajdziemy sporo materiałów wizualnych. W kontekście streamingu dźwięku nazwa "YouTube" nie brzmi może zbyt trafnie, ale w całym pomyśle chodzi raczej o wykorzystanie rozpoznawalności tej marki.

To już trzecia płatna usługa muzyczna od Google’a.

Google ma już usługę strumieniowania muzyki Google Play Music, z której możemy korzystać także w Polsce. Kosztuje ona 19,99 zł miesięcznie lub 29,99 zł miesięcznie w planie rodzinnym i daje dostęp na żądanie do ok. 40 mln utworów.

Drugim produktem jest YouTube Red, czyli płatna usługa, która cały czas nie jest dostępna w Polsce. Po wykupieniu abonamentu możemy oglądać YouTube bez reklam i mamy dostęp do oryginalnych produkcji, ale najważniejsze są funkcje muzyczne: odtwarzanie filmów - w tym teledysków - w tle i dostęp offline. Dzięki temu YouTube Red można traktować jak najobszerniejszą usługę streamingową świata.

Czy wobec tego w usługach Google’a jest jeszcze miejsce na nowy serwis streamingowy? Obawiam się, że nie, ale przyszłość może być przewrotna. W lipcu pojawiły się przecieki mówiące o tym, że Google zamierza zintegrować Google Play Music i muzyczną część YouTube Red do nowej, wspólnej usługi, co pozwoli na jej lepsze wypromowanie.

Wygląda na to, że tą usługę będzie właśnie YouTube Remix.

Czy YouTube Remix będzie dostępny w Polsce?

REKLAMA

Tego nie wiemy, ale jeśli usługa ma być realną konkurencją dla Spotify i Apple Music, musi być dostępna na jak największej liczbie rynków. Póki co trwają negocjacje z wytwórniami, głównie z Universal i Sony, a także ich wspólnym dzieckiem, czyli Vevo, które kontroluje znaczną część muzyki na YouTubie.

Pozostaje nam czekać na oficjalne informacje od Google’a. Patrząc na zaplecze YouTube’a, nowa usługa streamingowa zapowiada się bardzo obiecująco.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA