REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To coś więcej, niż tylko zwykły projektor. Sony Xperia Touch w końcu dostępny w Polsce

To prawdopodobnie najciekawszy gadżet, jaki zobaczyliśmy w tym roku na targach MWC 2017. Projektor Xperia Touch trafia do Polski.

01.12.2017
20:36
Xperia Touch - wyjątkowy, dotykowy projektor debiutuje w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Powiedzieć, że Sony wprowadza do sprzedaży nowy projektor, to nic nie powiedzieć. Xperia Touch jest czymś znacznie więcej, niż tylko urządzeniem do wyświetlania obrazu na płaskich powierzchniach.

Owszem, wyświetla obraz o jasności 100 lumenów w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, który można rozciągnąć nawet do 80” przekątnej. W przeciwieństwie do tradycyjnych projektorów, Xperia Touch potrafi jednak… rozpoznawać dotyk!

Jak to działa? Projektor Sony Xperia Touch sprawdziliśmy już na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Obraz możemy wyświetlić na dowolnej płaskiej powierzchni i dotykać wyświetlanych nań elementów. Jako że Xperia Touch pracuje pod kontrolą systemu Android, do dyspozycji dostajemy mnogość aplikacji ze Sklepu Play, z których możemy korzystać dotykając np. ściany czy kuchennego blatu.

Xperia Touch może stać się również domowym centrum multimediów. Oprócz tego, że wyświetlimy na nim filmy z serwisów streamingowych czy YouTube’a, Xperia Touch potrafi także rejestrować obraz poprzez 13-megapikselowy aparat i odtwarzać dźwięk przez wbudowane głośniki stereo. Z urządzeniem możemy sparować też dodatkowe głośniki Bluetooth. Projektor jest kompatybilny ze Skype’em, więc przy jego pomocy możemy prowadzić wideorozmowy z bliskimi czy współpracownikami. To sprawia, że Xperia Touch może stać się przydatnym gadżetem nie tylko w domu, ale i w biznesie.

Odnoszę wrażenie, że Xperia Touch spodoba się właśnie użytkownikom biznesowym.

To niezwykle uniwersalne narzędzie do wykorzystania w biurze czy sali konferencyjnej. Jest lekkie, więc można je łatwo przenieść. Postawić przy ścianie, lub na blacie. Wyświetlić na nim prezentację, odpalić aplikację, przeprowadzić rozmowy.

Oczywiście możemy Xperii używać także jako tradycyjnego projektora, podłączając doń smartfon lub komputer.

 class="wp-image-547232"

Xperia Touch trafi głównie do użytkowników biznesowych z jeszcze jednego powodu. Ceny.

Ta w Polsce wynosić będzie aż 6999 zł. To kwota po prostu zaporowa dla większości użytkowników domowych, którzy nie wykorzystają pełni potencjału Xperii Touch tak, jak mogą to wykorzystać użytkownicy biznesowi.

REKLAMA

Tym niemniej nowy projektor Sony wygląda na bardzo ciekawy gadżet. Spodobał się nam już w czasie prezentacji w Barcelonie i chętnie sprawdzimy, jak spisuje się w codziennym użytku. Wypatrujcie pełnej recenzji!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA