ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small

Król jest tylko jeden i jest nim Android. Nauka tworzenia aplikacji ma sens

Lokowanie produktu

Android jest najbardziej popularnym systemem operacyjnym na świecie. To jeden z wielu powodów, dla których warto uczyć się tworzenia aplikacji. Praktyczny podstawowy kurs programowania Android skierowany jest do osób, które posiadają już elementarną wiedzę z zakresu języka Java.

05.12.2017 18.46
udemy

W pierwszym kwartale 2017 r. udział Androida w rynku smartfonów wynosił według firmy IDC 85 proc. Na drugim miejscu znalazł się iOS z 14,7 proc. wynikiem. To byłoby na tyle. Nie trzeba być analitykiem, by rozumieć, jaka jest pozycja systemu operacyjnego Google'a. Mimo zdominowania rynku, udział amerykańskiego przedsiębiorstwa w tym segmencie nadal rośnie. IDC podaje, że rok do roku gigant zwiększył zasięg o 1,6 proc.

W 2009 r. Google uruchomił platformę Android Market, czyli własny sklep z aplikacjami mobilnymi. Był on wówczas odpowiedzią na App Store stworzony przez Apple’a. Pod koniec 2009 r. można było z niego pobrać zaledwie kilkanaście tysięcy aplikacji. W lipcu 2013 r. ich liczba przekroczyła 1 mln, a dziś znajdziemy w Google Play więcej niż 3 mln aplikacji. Pobrania liczone są, od co najmniej 3 lat, w setkach miliardów.

Liczby działają na wyobraźnię. Dziś wiele osób nie tylko chciałoby korzystać z aplikacji mobilnych, ale również je tworzyć, i co tu dużo mówić, zarabiać na nich. Nie oszukujmy się, większości z nich motywacji nie starczy na więcej niż wyartykułowanie tej potrzeby. Nie jest bowiem tak, że każdy jest w stanie zostać twórcą aplikacji. To długa i trudna droga.

Praktyczny podstawowy kurs programowania Android nie jest propozycją skierowaną do zupełnych laików.

udemy class="wp-image-640872"

Wśród wymagań wymieniana jest podstawowa znajomość języka Java. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby, które potrafią już tworzyć własne aplikacje webowe.

Uczestnicy kursu poznają oczywiście środowisko Android Studio, przyswoją informacje na temat architektury systemu. W programie kursu znajdują się m.in. praktyczne aspekty podstawowych elementów wzornictwa czy obsługi pamięci systemu. Szkolenie składa się z 7,5 godziny filmów na życzenie.

Kurs przygotowany został przez Michała Gellerta, inżyniera programowania, trenera, blogera i youtubera, który przez lata wykształcił wielu młodych programistów. Doceniony przez ponad 23 tysięcy osób, postanowił podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na Udemy. Cel, jaki zdefiniował w kursie to zdobycie umiejętności stworzenia własnej aplikacji i opublikowania jej w Google Play.

Praktyczny podstawowy kurs programowania Android dostępny jest dla czytelników Spider's Web za 35 zł, czyli ze zniżką 89 proc.

Kurs można nabyć nie tylko dla siebie. Platforma Udemy umożliwia podarowanie tego i innych szkoleń bliskim lub znajomym.

Udemy class="wp-image-640413"

W tym celu wystarczy zarejestrować się na platformie, podać dane odbiorcy oraz datę, kiedy zaproszenie do nauki ma zostać wysłane. Po opłaceniu kursu przez nas, obdarowany otrzyma stosowną informację mailem.

Tekst powstał przy współpracy z platformą Udemy.

Lokowanie produktu
Najnowsze