Media  / Artykuł

Simpsonowie znów przewidzieli przyszłość. TOP 7 przykładów, że w tej kreskówce to standard

Kultowy amerykański serial „Simpsonowie” słynie między innymi z tego, że co jakiś czas z niepokojącą dokładnością jego scenarzyści przewidują przyszłość. O sprzedaniu 20th Century Fox Disneyowi wiedzieli już w odcinku z 1998 r., to tylko jeden z wielu przykładów. 

7. Przejęcie Foxa przez Disneya

Simpsonowie przewidują przejecie Foxa przez Disnaya

„When You Dish Upon a Star”

W epizodzie z 1998 dwóch znanych producentów z Hollywood chciało stworzyć film na podstawie pomysłu Homera. Producentem był Fox 20th Century, który... już wtedy należał do Disneya.

6. Architektura z przyszłości

Simpsonowie przewidują budowę

”Lisa's Wedding”

W epizodzie z 1995 r. Lisa pojechała do Londynu. W tle Tower Bridge wyraźnie widać było budynek, który owszem, znajduje się w Londynie, ale dopiero od 2009 r.

5. Cenzura pomników

„Itchy and Scratchy and Marge"

W serialu, w odcinku z 1990 r. mieszkańcy Springfield protestowali przeciwko wyuzdanej nagości posągu Dawida, dłuta Michała Anioła. W rzeczywistości, w 2016 r. mieszkańcy Petersburga głosowali nad zasłonięciem kopii tej samej statuy w związku z wywoływanym przez nią zgorszeniem.

4. Bozon Higgsa, boska cząsteczka

Simpsonowie przewidują Bozon Higgsa

„The Wizard of Evergreen Terrace"

W odcinku z 1998 r. Homer stał przed tablicą z wzorem, który po rozpisaniu, niepokojąco dokładnie podawał masę bozonu Higgsa. Dopiero 14 lat później masa została obliczona przez naukowców.

3. Mafia fretkowa

Simpsonowie przewidują przebieranie fretek za pudle

„Papa's Got a Brand New Badge”

W odcinku z 2001 r. działa mafia, która naklejała na fretki kuleczki bawełny i sprzedaje je jako pudle. Trudno w to uwierzyć, ale w 2012 r. podobny przekręt miał miejsce w Argentynie.

2. Maszyny do głosowania nie lubią Baracka Obamy

Simpsonowie przepowiadają błąd maszyn

„Treehouse of Horror XIX”

W epizodzie z 2008 r. Homer próbował zagłosować na Baracka Obamę, ale przez popsutą maszynę do głosowania oddał głos na jego przeciwka. Cztery lata później w Pensylwanii podobne urządzenie zmieniało głosy oddane na Baracka Obamę w głosy na Republikanina Mitta Romneya

1. Prezydent Trump

Simpsonowie przepowiadają prezydenta Trumpa

„Bart to the future”

Prawdopodobnie najsłynniejsza wieszczba Simpsonowej wyroczni. W Odcinku „Bart to the Future” Lisa, która objęła urząd prezydenta, rozmawiała ze współpracownikami o długu, którego podczas swojej prezydencji narobił… prezydent Trump.

Może czas uważnie obejrzeć wszystkie odcinki „Simpsonów”, skoro tak trafnie przewidują przyszyłość.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst