1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kalendarz świąteczny - dysk Seagate Game Drive do PlayStation 4

Lokowanie produktu

Miłośnicy gier wideo muszą stale monitorować, czy ogrywane przez nich tytuły i zapisy rozgrywki nie zapełnią im dysku w konsoli. Na szczęście jest prosty sposób, by zwiększyć ilość dostępnego miejsca na gry i filmy w PlayStation 4.

06.12.2017
12:02
seagate game drive ps4 dysk do konsoli sony playstation 4 2 tb hdd 2

Gry wideo stają się coraz ładniejsze, ale z roku na rok rośnie też ich objętość. Niewiele potrzeba, by zapełnić cały dysk w konsoli do gier. Podstawowa wersja PlayStation 4 ma zaledwie 0,5 TB przestrzeni na dane. Wystarczy kilka gier i zapisanych w pamięci filmów, by konsola poinformowała o braku miejsca.

Na szczęście PlayStation 4 pozwala podłączyć zewnętrzny dysk, na którym można instalować gry.

Po aktualizacji oprogramowania PlayStation 4 do wersji 4.50 konsola może korzystać z pamięci zewnętrznej tak, jakby była zamontowana bezpośrednio w konsoli. Dzięki temu, by powiększyć ilość przestrzeni na gry i dane, nie trzeba już wymieniać konsoli na nowy model lub rozkręcać obudowy.

seagate game drive ps4 dysk do konsoli sony playstation 4 2 tb hdd 1 class="wp-image-639705"

PlayStation 4 powinno współpracować z dowolnym zewnętrznym dyskiem, który spełnia podstawowe wymagania. Wybierając dysk do konsoli Sony, warto zdecydować się na model dedykowany PlayStation 4. Ułatwi to wstępną konfigurację i da pewność, że dysk będzie współpracował z konsolą bez żadnych problemów.

Swój dysk przygotowany z myślą o konsoli PlayStation 4 ma firma Seagate. Podłącza się go do konsoli PlayStation 4 za pomocą złącza USB 3.0. Pozwoli to na instalację nawet kilkudziesięciu dodatkowych gier lub przechowywanie wielu dodatkowych godzin nagrań wideo uchwyconych podczas rozgrywki.

Pojemność dysku Seagate Game Drive do konsoli PS4 wynosi aż 2 TB, co pozwoli podwoić przestrzeń na dane nawet w najdroższej wersji PlayStation 4 Pro i aż pięciokrotnie zwiększyć pojemność podstawowego PlayStation 4.

seagate game drive ps4 dysk do konsoli sony playstation 4 2 tb hdd 1 class="wp-image-639714"

Podłączenie dysku do konsoli i jego konfiguracja zajmie 3 minuty.

Dysk zewnętrzny Seagate Game Drive to pamięć przenośna, która działa na zasadzie plug and play. Dzięki temu można odpiąć dysk od swojej konsoli i podłączyć do innej, chociażby u znajomego, i zacząć grać w zainstalowane na dysku gry bez pobierania ich ponownie z internetu.

Jeśli zaś ktoś po zakupie PlayStation 4 Pro wywiózł swoje PlayStation 4 do rodziców, by podczas wizyt grać w swoje ulubione gry, dzięki Seagate Game Drive w nadchodzące Święta będzie mógł zabrać ze sobą całą bibliotekę i ominąć pobieranie ich z sieci.

Pssst… szukasz innych prezentów pod choinkę? Zatem zajrzyj do naszego Poradnika Świątecznego. Blogerzy Spider’s Web przygotowali w nim listę polecanych przez siebie gadżetów, które warto podarować najbliższym.

Lokowanie produktu
Najnowsze