REKLAMA

Od dziś możesz zainstalować Androida Oreo na Samsungu Galaxy S8 i S8 Plus

Już dziś (18 grudnia) ruszają beta testy nakładki Samsung Experience 9.0 na Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus. Nowości? Android Oreo!

18.12.2017 11.35
Samsung Galaxy S8 i S8+
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli korzystasz z Samsunga Galaxy S8 lub S8 Plus, już dziś będziesz mógł sprawdzić, jak działa na nim najnowsza wersja systemu Android, czyli Oreo. Samsung udostępnia dziś publicznie swoją nową nakładkę Samsung Experience 9.0, którą oparto o najnowsze wydanie Androida.

Android Oreo dla Samsunga Galaxy S8 na razie nie jest ukończony, ale od dziś można z niego korzystać.

Dziś ruszają betatesty nowej nakładki Samsunga, przy czym określenie beta oznacza, że nie wszystko musi działać tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Mimo to oprogramowanie jest udostępnione dla wszystkich zainteresowanych, a więc można się spodziewać, że nowa nakładka jest już prawie ukończona, a teraz trzeba ją już tylko doszlifować.

Betatesty Samsung Experience 9.0 odbywają się w zaledwie kilku krajach Europy, w tym także w Polsce. Nową wersję systemu bazującą na nowej nakładce zainstalujesz z poziomu aplikacji Samsung Members. Stosowna funkcja ma być dostępna już dziś.

Co nowego w Samsung Experience 9.0?

Moje 4 ulubione funkcje nowego Androida. Oreo 8.1 na smartfonie Google Pixel class="wp-image-635590"

Samsung chwali się wieloma usprawnieniami, w tym w zakresie wielozadaniowości. Zobaczymy m.in. udoskonaloną możliwość parowania aplikacji, które następnie można wywołać jednocześnie.

Na pierwszy rzut oka najbardziej widoczne są jednak zmiany wizualne: możliwość personalizacji wyglądu powiadomień, czy nowe zegary na ekranach blokady i przy zablokowanym ekranie na Always On Display. Pojawi się też automatyczne dostosowanie koloru tego elementu do koloru tapety.

REKLAMA

Zmian jest z pewnością znacznie więcej i sami nie możemy się doczekać, aż sprawdzimy je w praktyce. W międzyczasie zapraszamy do naszego kompendium wiedzy na temat Androida Oreo, w którym znajdziecie najważniejsze nowe funkcje tego systemu. Należy do nich m.in. tryb Picture-in-picture, kropki powiadomień nad aplikacjami, autouzupełnianie w aplikacjach, ulepszony mechanizm zaznaczania i kopiowania tekstu, nowe emotikony, czy - w końcu - lepsza optymalizacja systemu.

Nie wszystkie nowości muszą znaleźć się w nakładce Samsung Experience 9.0, dlatego możecie liczyć, że przyjrzymy się jej bliżej, kiedy tylko zostanie udostępniona do pobrania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA