REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt

Razer stworzył… router. Gracze powinni go pokochać

Firma Razer ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie współpracy z Ignition Designs Labs. Jej owocem ma być najlepszy na świecie router dla graczy.

razer portal
REKLAMA
REKLAMA

Lagi, buforowanie danych i zakłócenia sieciowe to trzy największe problemy, z którymi prawdopodobnie spotkał się każdy gracz w rozgrywce multiplayer. Wie o tym też Razer i postanowił coś z tym zrobić. Stąd ta współpraca z Ignition Design Labs, która ma w swoim portfolio wielokrotnie nagradzany router Wi-Fi - Portal.

Razer Portal - router stworzony dla graczy.

Z oficjalnej informacji prasowej wynika, że nie będzie to zwykły rebranding istniejącego już urządzenia. Firmy nawiązały współpracę, której celem jest optymalizacja działania routera tak, aby spełniał wszystkie oczekiwania graczy.

— Razer ciągle rozwija kolejne kategorie produktów, aby na nowo zdefiniować znaczenie perfekcyjnego działania. Teraz nadszedł czas, aby urządzenia sieciowe spełniały ten standard. Jest to sprawa kluczowa, aby zapewnić najlepsze doświadczenie gamingowe naszym fanom na całym świecie - mówi współzałożyciel i prezes Razera Min-Liang Tan.

Co potrafi Portal? Sprzęt ten wyposażony jest w opatentowaną technologię, która ma zapobiegać przeciążeniom i zapewniać lepszą łączność oraz minimalne opóźnienia, jeśli chodzi o transfer danych. Posiada też wbudowaną funkcję FastLanes Simultaneous Multi-Channel DFS, co oznacza, że router automatycznie potrafi zmienić częstotliwość transmitowanego sygnału na „mniej zatłoczoną", eliminując tym samym ryzyko występowania zakłóceń sygnału.

razer portal class="wp-image-642171"

Multi-Channel DFS ściśle współpracuje z funkcjami Intelligent Active Traffic oraz Interference Avoidance, które na bieżąco sprawdzają, czy podłączone do routera urządzenia nie działałyby szybciej na innych kanałach Wi-Fi. Nie należy też pomijać najnowszej generacji łączności Quad-Stream 802.11ac z użyciem Wave-2 MU-MIMO. Tym wszystkim zarządza oczywiście automatyczny system WiFi AutoPilot, dzięki czemu gracz nie musi przejmować się jakimikolwiek ustawieniami.

Portal nie będzie tani.

REKLAMA

Urządzenie jest już dostępne w sieciowym sklepie Razerstore, gdzie kosztuje 169,99 euro (716 zł). W sklepach stacjonarnych Portal pojawi się w pierwszym kwartale 2018 r.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto zainwestować w ten sprzęt Razera, zawsze możecie poczekać na jego test na Spider's Web, który powinien ukazać się niebawem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA