REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Twórcy Pokemon Go chcą, żebyś łapał stworki, zamiast siedzieć z rodziną przy świątecznym stole

Niantic bardzo niefortunnie wybrało termin najbliższych EX Raid, czyli ekskluzywnych raidów. Twórcy Pokemon Go widocznie oczekują, że gracze odejdą od świątecznych stołów tylko po to, by złapać rzadkiego stworka.

18.12.2017
16:46
Pokemon Go EX Raid
REKLAMA
REKLAMA

Doszedłem do takiego wniosku, gdy otrzymałem zaproszenie na najbliższy EX Raid. Okazało się, że ten odbędzie się 25 grudnia. Tak, w Boże Narodzenie, jedno z najpopularniejszych i najważniejszych świąt na całym świecie. Ten niefortunny dobór daty oznacza, że dla ogromnego grona osób zaproszenie staje się absolutnie bezużyteczne.

Tak jest na przykład w moim przypadku. Mimo że mieszkam w Warszawie, na święta wyjeżdżam na Podlasie, do rodzinnego Białegostoku. Osób w podobnej sytuacji jest więcej, ponieważ duża część mieszkańców dużych miast to ludność napływowa pochodząca z całego kraju.

Oznacza to utrudnienia także dla rodzimych mieszkańców miast.

Zaproszenia na każdy EX Raid otrzymuje ograniczona liczba osób. Jeżeli duża część z nich nie będzie mogła w nim wziąć udziału, pozostali uczestnicy mogą sobie nie dać rady ze złapaniem mocnego pokemona, w tym przypadku Mewtwo.

Część osób nie będzie mogła wziąć udziału w raidzie, ponieważ otrzymane zaproszenia są przypisane do miejsc zamkniętych w święta. Tak jest chociażby w przypadku Galerii Mokotów, która 25.12 będzie otwarta od godziny 15.00, podczas gdy raid zaplanowany jest na trzy godziny wcześniej.

 class="wp-image-648286"

Podejrzewam, że nie ma tu zbyt wielkiej winy Niantic. System przydzielania dni raidowych jest zautomatyzowany i prawdopodobnie taki termin został wybrany przez pomyłkę. Niemniej jednak błędem jest, że nikt nie powstrzymał algorytmu. Że pozwolono mu się pomylić.

Obecna sytuacja może rodzić frustrację, ponieważ otrzymanie zaproszenia na EX Raid nie jest łatwe i wymaga naprawdę sporo szczęścia. Tymczasem duża część graczy, którym udało się je zdobyć, i tak nie będzie mogła z niego skorzystać.

Co zrobić w takiej sytuacji?

REKLAMA

Polecam wysłanie do Niantic wiadomości z prośbą o przesunięcie terminu raidu. Możecie to zrobić pod tym adresem. Sam zdecydowałem na ten krok - napisałem twórcom gry, że święta to rodzinny czas, którego nie powinno się poświęcać na łapanie na komórce wirtualnych stworków i taki wybór daty EX Raidu jest nie na miejscu.

Z tego co widzę, wielu popularnych twórców zajmujących się Pokemon Go apeluje o to samo. Dlatego można mieć nadzieję, że prośba dotrze do Niantic, a raidy zostaną przesunięte lub anulowane, zaś osoby z felernymi zaproszeniami otrzymają rekompensatę w postaci inkubatorów, stardustu bądź innych rzadkich przedmiotów dostępnych w grze. Zobaczymy, czy Niantic naprawi swój błąd, czy jednak zignoruje prośby graczy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA