REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tryb AR+ to nie jedyna nowość w Pokemon GO. Wystartował świąteczny event i znamy rozkład jazdy

Niantic przygotował mnóstwo niespodzianek na koniec roku. Nowy tryb AR+ dostępny wyłącznie w Pokemon GO w wersji na iPhone’a to tylko wierzchołek góry lodowej nowości. Do tego tegoroczny świąteczny event rozpieszcza graczy.

22.12.2017
14:03
pokemon go event swieta 2017
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon GO zostało przed samymi Świętami Bożego Narodzenia zaktualizowane do wersji 0.87.5 na Androida i 1.57.5 na iOS. Dzięki temu w grze na iPhone’y pojawił się tryb AR+, a wszyscy gracze niezależnie od platformy mogą skorzystać z bonusów i innych nowości.

Świąteczny event w Pokemon GO - edycja 2017.

Niedawno w grze zadebiutowała 3. generacja. Najpierw podczas eventu na Halloween udostępniono Pokekony-duchy, a później pojawiło się aż kilkadziesiąt gatunków. Wczoraj dodano prawie dwa tuziny kolejnych typu lodowego i wodnego.

pokemon go event swieta 2017 class="wp-image-652423"

Pojawił się też wreszcie długo oczekiwany Delibird, jeden z niewielu brakujących z 2. generacji. Czekaliśmy na niego aż do teraz, bo stworek kolorystycznie nawiązuje do… Świętego Mikołaja. W dodatku ma specjalny atak o nazwie Present.

W ramach eventu powrócił Pikachu w charakterystycznej czapce.

W tym roku będzie szansa wreszcie dorwać go w wariancie żeńskim. Można też rozsądnie założyć, że z jajek zebranych w czasie eventu będzie mógł się wykluć Pichu w czapce Mikołaja. To gratka dla kolekcjonerów. Poprzedni świąteczny event odbył się, zanim w grze pojawiły się podział na płcie złapanych stworków oraz kindermony.

Oba świąteczne Pokemony naprawdę warto łapać. Pikachu w czapce też ma atak Present, tak jak Delibird, a za złapanie stworka z tym atakiem przewidziany został dodatkowy bonus. Gracze otrzymują 250, a nie 100 jednostek Star Dustu, czyli najcenniejszego zasobu w grze, niezbędnego do poprawiania parametrów Pokemonów.

pokemon go event swieta 2017 class="wp-image-652420"

Nowości w sklepie Pokemon GO na koniec roku.

Nowe gatunki Pokemonów i dwa specjalne świąteczne stworki nie są końcem nowości przygotowanych przez Niantic. Oprócz tego zwiększono częstotliwość pojawiania się stworków z 3. generacji podczas rozgrywki, a w sklepie w grze pojawiły się trzy nowe paczki:

  • Winter Box w cenie 480 Poke Coins - 2x Incense, 2x Inkubator, 5x Star Piece;
  • Great Box w cenie 780 Poke Coins - 4x Super Incubator, 10x Razz Berry, 10x Star Piece;
  • Ultra Box w cenie 1480 Poke Coins - 8x Super Incubator, 10x Pinap Berry, 25x Star Piece, 10 x Lure Module.
REKLAMA

Obecne paczki w sklepie będą dostępne do 25 grudnia, ale potem pojawią się nowe. Przedmiot o nazwie Star Piece jest nowością, którego pojawienie się zdradziła już wcześniej analiza kodu gry. Potwierdziło się, że będzie działać podobnie jak Lucky Egg. Po jego aktywacji przez pół godziny zwiększy się liczba zdobywanego Star Dustu - niestety nie dwukrotnie, a o połowę.

Świąteczny event w Pokemon GO potrwa zaś aż do 4 stycznia 2018 roku. Pokemon GO wprowadza też dodatkowe darmowe jednorazowe Inkubatory, które będzie można otrzymać od 22 do 25 grudnia po pierwszym zakręceniu Poke Stopem. Na dokładkę przedłużono działanie Lure’ów z 30 minut do 6 godzin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA