REKLAMA

Trenerzy, smartfony w dłoń! Wylądowała 3. generacja stworków w Pokemon GO

Na koniec 2017 roku Niantic przygotował jedną z największych aktualizacji Pokemon GO. W grze pojawiła się już 3. generacja stworków, ale to nie koniec niespodzianek.

08.12.2017 20.38
pokemon go 3 generacja pogoda
REKLAMA
REKLAMA

Kilka dni temu Niantic ogłosił zmiany w Pokemon GO. Zgodnie z oczekiwaniami zapowiedziano dodanie do gry kolejnej puli stworków do złapania. Dzisiaj na chwilę przed 21:00 aktualizacja sprawiła, że w nowe Pokemony z gier Pokemon Ruby i Pokemon Sapphire zaczęły się pojawiać na mapie.

Pokemon GO - 3. Generacja już tu jest.

Najbardziej aktywni trenerzy już dawno uzupełnili swoje Pokedexy. Na szczęście nawet najlepsi gracze, którzy już złapali je wszystkie, będą mogli zimą odkrywać nowe gatunki. Zgodnie z zapowiedziami do gry dodano właśnie kilka tuzinów nowych Pokemonów. To w dodatku nie koniec zmian i nowości.

Dzisiejsza wieczorna aktualizacja uruchomiła nowe efekty pogodowe w Pokemon GO. Animacje w grze będą odzwierciedlały pogodę w prawdziwym świecie, która będzie wpływać na gatunki Pokemonów pojawiające się w okolicy oraz ich skuteczność podczas walk w Poke Gymach.

pokemon go 3 generacja 4 class="wp-image-643062"

Z aktualizacji ucieszą się wszyscy hardcore’owi gracze.

Pogoda w Pokemon GO ułatwi graczom w dodatku zdobywanie najcenniejszego zasobu, jakim jest niezbędny do poprawiania parametrów swoich kolorowych podopiecznych Star Dust. Za złapanie Pokemona, który jest właściwy dla danej pogody, gracz będzie otrzymywał dodatkowe 25 jednostek Star Dustu.

Jak na razie nie widać jednak w sklepie nowego przedmiotu, który znaleziono w kodzie gry, czyli Star Piece. Po analizie kodu gry trenerzy przewidują, że będzie on dla Star Dustu tym, czym Lucky Egg jest dla doświadczenia. Możliwe, że nowy przedmiot trafi do sklepu po zakończeniu obecnej promocji.

Wygląda też na to, że dzięki efektom pogodowym stworki łapane na dziko będą mogły mieć wyższy poziom niż do tej pory. Przed aktualizacją można było złapać stworka na maksymalnie 30. poziomie, a trenerzy zgłaszają, że potrafią zdobyć silniejsze okazy.

Battle Party w Pokemon GO.

Po aktualizacji po wejściu na listę Pokemonów pojawiła się zupełnie nowa zakładka o nazwie Party. Gracze mogą zdefiniować pięć różnych drużyn po sześć Pokemonów każda, które będzie można jednym dotknięciem ekranu wybrać podczas walk.

pokemon go 3 generacja 4 class="wp-image-643065"

Do tej pory podczas walk gra samodzielnie dobierała stworki. Niestety algorytmy bardzo rzadko trafiały z odpowiednimi stworkami do danej walki, a gracze przed każdym starciem musieli mozolnie wybierać stworki od nowa.

Oprócz tego na ekranie walk pojawił się dedykowany przycisk do wykonywania mocnego ataku. Zwiększono też o 50 liczbę Pokemonów, które można mieć jednocześnie, dla wszystkich graczy, a trenerzy mogą dokupić w sklepie rozszerzenie jej do 1500 pozycji.

Niantic dotrzymał słowa.

REKLAMA

Firma zapowiedziała, że Pokemon Go doczeka się w tym roku aż trzech znaczących aktualizacji. Chociaż im bliżej końca roku, tym więcej trenerów zaczęło wątpić w spełnienie tych obietnic.

Deweloperom udało się zdążyć na grudzień nie tylko z 3. generacją, ale również z zupełnie nową mechaniką. Szkoda tylko, że aura jest tak mało sprzyjająca do zabawy w terenie!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA