REKLAMA

Kapitalne Oxenfree za darmo na GOG.com. Masz 48 godzin, aby odkryć tajemnice wyspy w świetnym thrillerze

To miała być niezapomniana przygoda nastolatków głodnych mocnych wrażeń. Na Wyspie Księcia Edwarda czekała opuszczona baza wojskowa, którą postanowili zwiedzić. Bohaterowie Oxenfree nie mieli pojęcia, co czai się w jej środku…

19.12.2017 15.57
Kapitalne Oxenfree za darmo na GOG.com! Masz 48 godzin by pobrać grę
REKLAMA
REKLAMA

Oxenfree to niezależna gra wideo, którą można porównać do rasowego thrillera psychologicznego. Sterujemy tutaj Alex - buntowniczą nastolatką - która razem z paczką znajomych trafia na dziką wyspę z opuszczoną bazą wojskową. Głodni przygód młodzi ludzie rozpoczynają zwiedzanie oraz imprezowanie, nieświadomi prawdziwej tajemnicy skrywanej przez to miejsce.

Nie spodziewajcie się jednak rozgrywki w stylu Resident Evil lub The Evil Within. Oxenfree jest grą stosunkowo bierną, która skupia się na eksploracji oraz wyborach dialogowych. Wzorem interaktywnego The Walking Dead czy Mass Effect, mamy określony czas na wybór odpowiedzi. Te determinują nasze relacje z pozostałymi członkami wyprawy, co ma z kolei przełożenie na przebieg gry. Uwielbiam takie smaczki.

Oczywiście Oxenfree to nie produkcja dla każdego. Gra jest wyjątkowa, lecz miłośnicy wybuchów, intensywnej akcji oraz krwi na ekranie nie odnajdują w niej wiele dla siebie. Jeżeli jednak rozglądasz się za czymś unikalnym, ciekawym, z dobrą historią i świetnie rozpisanymi postaciami, Oxenfree jak ulał pasuje do ciemnych zimowych wieczorów. Dziwi mnie, że tak dobra gra, która miała swoją premierę raptem w 2016 roku, jest do zgarnięcia bez dodatkowych kosztów.

Oxenfree możecie pobrać za darmo na GOG.com, korzystając z rewelacyjnej promocji świątecznej.

REKLAMA

Musicie się jednak pospieszyć. Po upływie 48 godzin produkcja wraca do swojej standardowej ceny, wynoszącej aż 75 zł. Dlatego warto wejść na GOG.com już teraz, a następnie dodać cyfrową produkcję do swojej kolekcji. Ta nie posiada żadnych zabezpieczeń DRM, co jest rozpoznawalną wizytówką świetnej platformy z kultowymi grami wideo.

Warto dodać, że Oxenfree z GOG.com działa nie tylko na systemach Windows, ale również Linux oraz MacOS. Produkcja posiada skromne wymagania sprzętowe, toteż z powodzeniem powinniście ją uruchomić na sprzęcie przeznaczonym do pracy biurowej. Przeglądając zasoby Good Old Games warto również przyjrzeć się świątecznej wyprzedaży, w trakcie której można nabyć wiele naprawdę ciekawych tytułów z atrakcyjnymi rabatami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA