REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Niska cena i dobra specyfikacja. Taki jest myPhone Q-Smart III Plus, który jutro trafi do Biedronki

Już w najbliższy czwartek, 21 grudnia, do sklepów Biedronka trafi myPhone Q-Smart III Plus. Jest to duży smartfon cechujący się bardzo rozsądną specyfikacją techniczną oraz niską ceną.

20.12.2017
16:16
myPhone Q-Smart III Plus to dobry smartfon z Biedronki kosztujący 399 zł
REKLAMA
REKLAMA

Nie mieliśmy jeszcze okazji korzystać z tego modelu, ale jego stosunek ceny do jakości prezentuje się naprawdę ciekawie. Za 399 zł można kupić smartfon z 5,5-calowym wyświetlaczem IPS, który nada się do grania i konsumpcji multimediów. Jego rozdzielczość nie jest zbyt wysoka, wynosi 1280 x 720 pikseli, jednak za niecałe cztery stówki nie można spodziewać się lepszych parametrów.

Ogólnie specyfikacja myPhone Q-Smart III Plus jest całkiem niezła.

Niezbyt wysoka rozdzielczość ekranu może być jednak plusem, ponieważ im mniejsza ona jest, tym płynniej smartfon działa. Jest to szczególnie istotne w tanich urządzeniach, do których myPhone Q-Smart III Plus przecież należy. Nie oznacza to jednak, że ma tragiczną specyfikację techniczną. Model ten został wyposażony w bliżej nieznany czterordzeniowy procesor MediaTek MTK6580 (1,3 GHz) współpracujący z 2 GB RAM-u oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

myPhone Q-Smart III Plus class="wp-image-650308"

Po tych komponentach można wywnioskować, że telefon będzie działał płynnie w zdecydowanej większości zastosowań. Jest to tym bardziej możliwe, że ma pracować pod kontrolą czystego Androida 7.0 Nougat z certyfikacją GMS (Google Mobile Services) przyznawaną tylko partnerom ściśle współpracującym z Google. Warto pochwalić też obecność akumulatora o pojemności 2950 mAh, który powinien wystarczyć na cały dzień pracy.

myPhone Q-Smart III Plus nie jest jednak idealny, ponieważ nie obsługuje LTE oraz WiFi 802.11ac. Jest to jednak w pełni zrozumiałe w tak tanim urządzeniu. Zamiast tego wspiera nieco starsze Wi-Fi 802.11n wyłącznie na częstotliwości 2,4 GHz. Oznacza to, że w dużych skupiskach mieszkań, na przykład w blokach, łączność WiFi w tym modelu może nie działać najlepiej. Telefon obsługuje też GPS (bez Beidou i GLONASS), Bluetooth oraz wspiera dwie karty SIM.

myPhone Q-Smart III Plus class="wp-image-650305"

Oprócz tego telefon jest wyposażony w przedni aparat z matrycą o rozdzielczości 5 Mpix, zaś z tyłu umieszczono aparat 8 Mpix. Trudno na podstawie tych danych cokolwiek powiedzieć o tym aparacie, ale nikt nie powinien spodziewać się, że smartfon za 399 zł będzie robił dobre zdjęcia.

REKLAMA

Czy warto kupić myPhone Q-Smart III Plus?

Sądząc po stosunkowo dobrych parametrach i doświadczeniami z poprzednimi modelami z tej serii, Q-Smart III Plus może okazać się bardzo dobrą propozycją w swojej klasie. Pewności nabierzemy dopiero wtedy, gdy telefon przyjedzie do nas na testy, ale oceniając surową specyfikację i możliwości - trudno o coś lepszego w cenie 399 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA