REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Podróże
  4. Oprogramowanie

Microsoft wydał nową aplikację dla podróżników i turystów. Ciekawe, czy podzieli los MSN Travel

Outings to nowa aplikacja podróżnicza Microsoftu, która została opublikowana w Google Play oraz iTunes App Store. Niestety, polski region wciąż czeka na premierę programu.

07.12.2017
13:25
Microsoft Outings - nowa aplikacja dla podróżników i turystów
REKLAMA
REKLAMA

Czym jest Outings? To podróżnicza aplikacja ze społecznościowym zacięciem. Program zapoznaje użytkowników z wartymi zobaczenia miejscami, a także ciekawymi historiami oraz doświadczeniami innych podróżników. Celem Outings ma być zainspirowanie do własnej podróży. Do odwiedzenia pięknej lokacji promowanej za pomocą powalających zdjęć i ciekawych opowieści innych turystów.

Zawartość dla Outings mają regularnie dostarczać zewnętrzne podmioty. Jest jednak haczyk.

Nowe propozycje miejsc do odwiedzenia mają tworzyć takie platformy jak RoadTrippers.com, The Outdoor Project czy The Outbound. To wszystko serwisy angielskojęzyczne. Niezbyt dobrze wróży to aplikacji z perspektywy użytkowników w Polsce. Być może projekt zostanie rozszerzony o blogi i serwisy rodzimych podróżników, ale na pewno nie stanie się to szybko.

Zgaduję, że to właśnie ze względu na kurowanie treści w języku angielskim aplikacja Outings wciąż nie jest dostępna w polskim regionie iTunes App Store oraz Google Play. Nie jestem w stanie pobrać tej aplikacji do pamięci mojego iPhone’a. Jeżeli mam być jednak z wami szczery, to nie czuję, abym tracił przesadnie wiele.

 class="wp-image-641922"

Microsoft jest przecież znany z tworzenia ciekawych aplikacji, które następnie spektakularnie ubija.

REKLAMA

Wszakże Outlings to nie pierwszy podróżniczy program, jaki wychodzi spod skrzydeł Microsoft Corporation. Wystarczy wspomnieć o MSN Travel dla Windows 8 oraz Windows Phone. Aplikacja została ubita wraz z rozwojem systemu Windows 10 oraz wywieszaniem białej flagi w sektorze smartfonów. Ciekawe, czy Outings pożyje dłużej.

Za nową aplikacją Microsoftu przemawia fakt, że ta jest dedykowana dwóm najpopularniejszym systemom mobilnym na świecie. Program typowo pod iOS oraz Androida ma większe szanse na sukces niż dawne rozwiązania ograniczone w środowisku Windows/Windows Phone. Z drugiej strony, na platformach Google’a i Apple’a Outlings ma znacznie większą konkurencję, która jest rozwijana od wielu, wielu lat. Na jej tle program Microsoftu wygląda troszkę jak waga piórkowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA