REKLAMA

LG zapowiedziało świetne monitory. Jeżeli nie będą kosztować majątku, kupię jeden z nich

Jeden z najlepszych producentów monitorów na rynku, właśnie zapowiedział odświeżenie swojej linii produktów. Usprawniono w nich wszystko to, na czym mi zależało. I, jak się domyślam, wam również.

21.12.2017 16.46
LG monitory 2018
REKLAMA
REKLAMA

LG już teraz należy do jednej z moich ulubionych marek, jeśli chodzi o monitory. Firma ta zawsze potrafiła bardzo dobrze balansować pomiędzy odpowiednią ceną a parametrami pracy czy jakością obrazu. Prawdopodobnie to nie są najlepsze sprzęty na rynku – co mi fani Eizo zaraz przypomną w komentarzach – jednak jeśli chodzi o stosunek możliwości do ceny, to trudno im cokolwiek zarzucić.

Po pierwsze, monitory LG na 2018 rok wykorzystywać będą matryce Nano Cell IPS.

Nowe monitory LG będą wykorzystywać tę samą konstrukcję matryc, co stosowana w telewizorach LCD tej firmy. To oznacza zastosowanie techniki Nano Cell, która pozwala na precyzyjniejsze i wierniejsze odwzorowanie kolorów z szerokiej palety barwnej, i to niezależnie od kąta patrzenia. To oznacza wyższy postrzegany kontrast i 98-procentowe pokrycie palety DCI-P3. To również oznacza wprowadzenie do tych monitorów obsługi HDR z jasnością 600 nitów.

LG monitory 2018 class="wp-image-651829"

Po drugie, złącze Thunderbolt 3 dla nowoczesnego stanowiska pracy.

Nowe monitory LG będą wyposażone w obsługę złącza i standardu Thunderbolt 3. Nie tylko oznacza to, że nie będziemy musieli stosować przejściówek, posiadając nowoczesnego laptopa, ale również ów standard pozwala na przesyłanie obrazu na kilka wysokorozdzielczych monitorów przy zachowaniu wysokiej częstotliwości odświeżania, w tym metodą daisy chaining, a więc łącząc kolejne monitory ze sobą, zamiast z komputerem.

Po trzecie, jeszcze wyższa rozdzielczość, ostrość i przestrzeń robocza.

REKLAMA

34-calowy model 34WK95U UltraWide pracuje w rozdzielczości 5K (5120 x 2160 pikseli). To przecież ostra, piękna i olbrzymia przestrzeń robocza. W połączeniu z matrycą Nano Cell IPS praca na takim monitorze musi być przyjemnością. Graczy zainteresuje zapewne model 34GK950G, który dodatkowo obsługuje technikę Nvidia G-Sync.

Niestety, nie wiemy, ile nowe monitory LG będą kosztować. Wiemy jednak, że zostaną oficjalnie zaprezentowane prasie podczas targów CES 2018. Trzymamy kciuki, by były w zasięgu finansowym tej większej części z nas.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA